PDA

Zobacz pełną wersję : Zmienna PHP magic_quotes_gpc ustawiona jest ’OFF’ zamiast ’ON’?



Patrycja
12-11-2006, 01:43
Witajcie,
Jestem tu pierwszy raz mam mały problem.
1) wyświetla mi się taki komunikat(podamy w temacie) w panelu admin. nie mam pojecia co z tym zrobić.
2)Nie mogę dodawać zwykłych newsów (artykuł),materiały statyczne mogę dodawać/edytować. A w trakcie próby dodania nowego newsa wyświetla mi się całkiem pusta strona.

Czy znajdzie się ktoś, kto mogłby mi pomóc. Bo napradę nie wiem co mam z tym zrobić ...

stone
13-11-2006, 22:36
Komunikat ten dotyczy kwesti bezpieczeństwa i nie powinien wpływać na pracę samej Joomli. Aby to zmienić musisz się skontaktować z admine serwera i poprosić go o zmianę. Są jeszcze inne możliwości ustawienia tego w obrębie Twojego konta, ale co możesz zrobić zależy od amina serwera wiec najpierw kontakt z nim

Co do problemu, czy jest to nowa instalacja czy tez problem nagle sie pokazał
Jaka wersja php na serwerze?

Patrycja
14-11-2006, 01:15
Dzięki wielkie ,
To była nowa instalacja i faktycznie okazało się ze to serwer. Przeniosłam wszystko na inny serwer mimo, ze nie było mi to na ręke i działa poprawnie.
Nawet mogę juz artykuły pisać.
Wszystko w zasadzie zrobił moj kolega.
Jeszcze raz dzięki za pomoc

galganka
18-11-2006, 16:52
Witam

Dołączę się do dyskusji, ponieważ mam również taki komunikat w panelu administracyjnym.
Jest to nowa, pierwsza instalacja na nowym serwerze i wszystko działa poprawnie, pomijając komponent Acajom.
Nie jestem pewna czy to ma jakiś związek, jeśli ktoś używa tego komponentu, proszę o radę, czy komunikat jaki wyświetla mi się przy próbie uaktywnienia autorespondera:

Warning: constant() [function.constant]: Couldn't find constant 0 in /home/d/u/p/xxxxxxxxx/www/administrator/components/com_acajoom/classes/class.listype.php on line 37

Warning: constant() [function.constant]: Couldn't find constant 0 in /home/d/u/p/xxxxxxxxx/www/administrator/components/com_acajoom/classes/class.listype.php on line 44

ma z tym jakiś związek. Nie znam się na tym i nie wiem co powinnam zrobić.

Pozdrawiam,
Gałganka

zwiastun
18-11-2006, 17:02
magic_quotes_gpc nie ma tu raczej nic do rzeczy. Ten parametr ma wpływ na przesyłanie danych przez HTTP, takich jak ciasteczka i zmienne GET lub POST. Nie są one przesyłane z magicznymi cudzysłowami. To poprawia znacznie bezpieczeństwo i wydajność, ale na samo przesyłanie danych nie wpływa. A tu brakuje stałej o której mowa w liniiach komunikató (w komponencie trzeba by sprawdzić, co to). Może ktoś używa tego komponentu i rozwiązał problem. Poczekaj, ewentualnie po paru dniach odśwież wątek, by nie zginął.

galganka
18-11-2006, 17:11
Dziękuję bardzo.
Będę śledzić forum :)