PDA

Zobacz pełną wersję : mysql - to jest problem :(



suteq_w_ciemnosci
06-01-2006, 13:28
Ponieważ to mój pierwszy post to witam ciepło wszystkich Szanownych Forumowiczów:)
...i gdy już sie podlizałem trochę miłym przywiataniem...piszę już o co mi biega...
a więc cms joomla to coś dla mnie zupełnie nowego...może to i głupi problem dla Was..ewnt głupie pytanie...ale przy instalacji w momencie próby połączenia z bazą danych wyskakuje mi komunikat "błędne hasło/login..." lub coś w tym stylu...mam postawiony serwer na lokalnym komputerze...standardowo <apache+mysql+php> ..w phpmyadmin utowrzyłem sobie bazę danych...w uprawnieniach dodałem użytkownika..i ustawiłem mu odpowiednei hasełko...wszystko to wpisuje w odpowiednie miejsca...a mimo tego ciągle mam ten sam komunikat..już nie wiem czy coś z konfiguracją ? czy też może nie wiem co :confused:

pleas help me < jeszcze nie raz to przeczytacie >

KulMen
06-01-2006, 15:56
Hi. Jelsi mi napiszesz jakich masz uzytkownikow domyslnie w MySQL to postaram sie pomoc. Jest taka sytuacja ze domyslnie w pewnej instalacji MySQL blokuje dostep dla wszyskich uzytkownikow.

KulMen

suteq_w_ciemnosci
06-01-2006, 16:59
jeden uzytkownik to root ... jeden utworzony przy instalacji mysql <wpisanie tego przy instalacji joomla nic nie daje>... a nawet jak stworze 3 ..to tez lipa :(
zastanawiałęm się wlasnie czy aby root nie gryzie sie z tym drugim.. i przez to te szopki

stone
06-01-2006, 22:02
moze zainstaluj phpmyadmina i zobacz czy z jego poziomu mozna sie z baza laczyc

magic
07-01-2006, 00:58
Która wersja mySQL ?

suteq_w_ciemnosci
07-01-2006, 10:30
phpmyadmin widzial wszystkie bazy danych...mam mysql 5.0 ..
tymczasowo problem rozwiazal sie gdy wpisalem uzytkownika root..i nei wpisalem zadnego haselka...poki co do testow na moim lokalnym mi wystarczy...ale i tak zastanawiam sie dlaczego tak jest :confused:
fakt faktem ciesze sie bo moge zaczac bawic sie w joomla :)

magic
07-01-2006, 12:46
Zmień format haseł poleceniem mySQL OldPassword (z konsoli mySQL). Szczegóły znajdziesz w dokumentacji mySQL.
Wtedy hasła będą prawidłowo rozpoznawane.

stone
07-01-2006, 19:50
ale swoja droga jak instaluje u siebie joomle na localu (a uzywam easyphp) to przy instalacji nie podaje hasła dla roota, może tak ma byc?

magic
07-01-2006, 20:42
Tak może być (skoro działa...), ale raczej nie powinno. Jak Ci ktoś zhakuje komputer (a będzie mu łatwo bez hasła) to już będziesz wiedział dlaczego ... :D

suteq_w_ciemnosci
31-01-2006, 19:08
Temat juz co prawda nie aktualny ale przez przypadek doszedłem do tego instalując phpBB ...otórz w podręczniku instalacyjnym tego forum jak wół jest napisane, że w przypadku lokalnego serwera w miejsce użytkownaika wpisujemy root a w miejsce hasła...nic nie wpisujemy...Tak też napewno jest w przypadku instalacji bazy do joomla..