PDA

Zobacz pełną wersję : Community Builder - problem



atb80
12-11-2006, 09:03
Witam

Zainstalowałem dzisiaj najnowszą wersję Community Builder i wszystko wydawało się ok, ale pojawił się problem z samym Joomla...
Po instalacji kiedy w menu administratora wybieram: instalatory -> komponenty to pokazuje mi się pusta biała strona.
Tym samym nie mogę usunąć żadnego komponentu, ani nic zainstalować...

Błagam pomóżcie...

stone
13-11-2006, 22:52
Jaka wersja Joomli?

atb80
13-11-2006, 23:00
ostatnia - czyli 1.0.11 + admin PL

atb80
13-11-2006, 23:03
P.S. Ale wiesz co - podczas ładowania komponentu musiał chyba wystąpić jakiś błąd w bazie danych.
Zainstalowałem w innym katalogu raz jeszcze joomla i nową bazę oraz ponownie Community Builder... Działa...
Ale na wszelki wypadek przydałby się jakiś program, czy opcja, która automatycznie przywróciłaby bazę danych w przypadku błędu w instalacji...
Ręczna kopia bazy niestety wiąże się u mnie z krzaczkami w artykułach. Po przywróceniu bazy zamiast polskich liter mam krzaczki i nie pomagają żadne zmiany ustawień kodowania znaków w bazie...:(

szuman
15-11-2006, 03:05
Ale na wszelki wypadek przydałby się jakiś program, czy opcja, która automatycznie przywróciłaby bazę danych w przypadku błędu w instalacji...
Ja mam taki program i nazywa się administrator serwera :D

a poza tym to jakim cudem wywala ci krzaki z backupu, skoro baza przecież ta sama?

atb80
15-11-2006, 06:29
Sam się nad tym zastanawiam....

stone
15-11-2006, 08:10
phpmyadmin potrafi czasem robić cuda z kodowaniem. Nawet na tej samej bazie. Jest taki zewnętrzny skrypt bigdump który ładnie sobie radzi z dużymi bazami i zachowuje kodowanie.

atb80
15-11-2006, 09:38
Wiem. Ściągnąłem sobie MySQL-Front - bardzo fajny program do obsługi baz danych. Mankamentem jest to, że nieco dłuższy jest czas reakcji w przypadku większych baz, bo są one ściągane do komputera...