PDA

Zobacz pełną wersję : skrzynka z wiadomościami od administratora



Jop
07-07-2011, 15:52
Witam,

Czy istnieje możliwość, aby użytkownik po zalogowaniu się na stronie www miał dostęp do (nie nazwę tego fachowo) skrzynki z wiadomościami, które wysyła mu tylko i wyłącznie administrator?

Pozdrawiam,

AndiC
08-07-2011, 01:20
komunikator uddeIM (http://extensions.joomla.org/extensions/communication/pms/3206)

Jop
08-07-2011, 14:01
Witam,

Pewnie proszę o zbyt wiele, ale czy mógłbyś przybliżyć mi instalację tego komponentu? Pobrałam komponent uddeIM 2.4, w paczce są:


cb_plug_pms_uddeim
cb_plug_pms_uddeim_blocking
cb_plug_pms_uddeim_inbox
cb_plug_pms_uddeim_profilelink
com_uddeim
com_uddeim_j16
com_uddeim_j16_english_only
mod_uddeim
mod_uddeim_j16
mod_uddeim_mailbox
mod_uddeim_mailbox_j16
mod_uddeim_statistics
mod_uddeim_statistics_j16
plug_uddeim_contentlink
plug_uddeim_contentlink_j16
plug_uddeim_searchbot
plug_uddeim_searchbot_j16

Rozumiem, że pozycje z rozszerzeniem 1.6 - chodzi o wersje joomla 1.6.x, więc skoro mam 1.5.x to nie muszę tych instalować? A całą resztę mam zainstalować? Prosiłabym o przybliżenie mi instalacji tego komponentu bądź nakierowanie na instrukcję (nie ukrywam, że po polsku byłoby najlepiej...)

Pozdrawiam,

alex51
08-07-2011, 15:05
Przede wszystkim należy zainstalować komponent - com_uddeim. Można też zainstalować moduł - mod_uddeim.

AndiC
08-07-2011, 16:37
Skoro tak bardzo potrzebujesz pomocy przy instalacji... oficjalne FAQ (http://joomlacode.org/gf/project/com_uddeim/scmsvn/?action=browse&path=%2F%2Acheckout%2A%2Ftrunk%2FREADME%2FFAQ.pdf) z ostatniego wydania.
Nie instaluj tych z pkt. 1-4 i żadnych z _j16.
Doczytaj, albo sam do tego dojdziesz, jak zablokować innych "userów" poza Adminem. Bo o takiej funkcjonalności pisałeś.

PS. W paczce masz katalog "README" zobaczyłeś do niego chociaż ??

Jop
08-07-2011, 17:14
Dziękuję za podpowiedź. Zainstalowałam komponent i moduł, ale.... nie wiem jak wysłać wiadomość... Założyłam sobie konto jako użytkownik, przypisałam ten kontakt jako administrator do kontaktów i wchodząc w narzędzia -> wyślij wiadomość, mam do wyboru tylko siebie jako administratora... Hmm, nie mam pomysłu, za duszno dzisiaj jest;)

alex51
08-07-2011, 17:27
(...)Założyłam sobie konto jako użytkownik, przypisałam ten kontakt jako administrator do kontaktów i wchodząc w narzędzia -> wyślij wiadomość, mam do wyboru tylko siebie jako administratora(...)
Pomyliłaś narzędzia, to o czym napisałaś to standardowa opcja kontaktów między administratorami po stronie zaplecza. Wcześniej pisałaś o komponencie i module uddeim, wiec należy tym sie zająć, czyli zainstalować komponent i moduł, opublikować moduł w dowolnie wybranej pozycji modułów i za pomocą widocznego na froncie modułu pisać do dowolnie wybranego użytkownika Twojej strony. Można też połączyć to z forum kunena.

AndiC
08-07-2011, 17:28
No to skoro usera przypisałaś jako kontakt do Administratora to znaczy że nie masz zwykłego "usera" i do kogo chcesz pisać ??.
Zostaw "usera" tak jak był. Admin też ma swoją skrzynkę, zaloguj się na Admina i sprawdź.

UPSS.. Teraz dopiero zauważyłem że pisałem do kobiety (bez podtekstów) :)
Cześć @alex

Jop
08-07-2011, 17:51
Już wiem...:D To napiszę jak to zrobiłam, zainstalowałam komponent i moduł, pokonfigurowałam je i już wiem, sama się zalogowałam od strony frontowej swoim hasłem i loginem administratora i mam ta piękną skrzyneczkę do odbierania i wysyłania wiadomości, tylko myślałam, że będę robić to od strony panelu administracyjnego, dlatego tak mi się zamotało w głowie.

Ale mam jeszcze jedno pytanie, w miarę jak użytkownicy będą zakładali swoje konta, to jak będą chcieli do mnie wysłać wiadomość to w liście użytkowników będą mieli tylko mnie, tak? a nie innych użytkowników? Bo tak bym nie chciała:)

PS. praktycznie wszyscy widząc login JOP, myślą, że to mężczyzna, a końcówki czasowników to już są przy tym niezauważalne;)

Pozdrawiam,