PDA

Zobacz pełną wersję : Integracja wielu komponentów



potrzebujepomocy
07-07-2011, 20:34
Witam.
Potrzebuję zintegrować kilka komponentów w jedno tak, aby one wszystkie razem współgrały. Potrzebuję następujące funkcjonalności: kalendarz (z wydarzeniami), grupy, wiele kategorii, email, pliki, forum.
Chciałbym między innymi te same kategorie i grupy dla kalendarza, emaili (np wysyłanie emaili do określonej grupy tylko z uprawnieniami).

Co o tym sądzicie? Jakie komponenty, moduły polecacie? Jakie macie dla mnie rady?
Wystarczą mi wskazówki i nazwy dodatków, a potem wygooglam sobie sam resztę.

Jak na razie kombinuję z CB+Event List+Kunena+Multicategories (ale jak na razie nie gra mi to za bardzo)

Pozdrawiam, będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

potrzebujepomocy
11-08-2011, 22:57
Niestety nie doczekałem się na odpowiedź, a szkoda, bo forum joomla.org nie działa. Jestem bogatszy o kilka doświadczeń i dzisiaj proszę o odpowiedź na inne pytanie. Jako, że pytanie łączy się z poprzednim w jakimś sensie i nie chcę zaśmiecać forum zadam je tutaj.

Chcę na stronie umieścić skrypt, który będzie dodawał sam między innymi kategorie i użytkowników jednakże nie mogę/nie umiem znaleźć jak wygląda to w joomli. Zatem konkretnie: czy ktoś wie gdzie ( widział już podobny wątek - ja szukałem, ale nie znalazłem - lub wie gdzie w plikach w folderze z joomla są przechowywane zapytania bardzo proszę o pomoc.

Szperając w internecie znalazłem jedynie: http://www.dbadvice.be/index.php/nl/insert-joomla-joomla-categories
Jednakże nie działa mi to za bardzo.

Jeżeli ktoś miał coś do czynienia z powyższym, wie coś na ten temat lub wie gdzie jest lub gdzie szukać pomocy bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam

joomla wersja najnowsza, czyli 1.7

TLo
12-08-2011, 12:15
Chcę na stronie umieścić skrypt, który będzie dodawał sam między innymi kategorie i użytkowników

Sam dodawał? A np. nazwy skąd weźmie? Losowo? Może byś napisał raczej - co chcesz finalnie osiągnąć?

potrzebujepomocy
12-08-2011, 15:48
Głupi nie jestem i wiem, że skrypt sam się nie wykona. Napisze sam skrypt gdzie użytkownik będzie mógł sam (na innej stronie) dodać nową grupę. Czyli to jest proste zadanie tylko potrzebuję odpowiednich zapytań SQL do bazy. Kiedy próbowałem sam coś stworzyć i zrobiłem prosty INSERT INTO do tabeli z kategoriami artykułów i dodałem tam: tytuł, opubklikowany, nadrzędna kategoria to oczywiście dodawało się to do bazy, ale te wartości zawsze były na samej górze i wydaje mi się, że coś było z tym nie tak.

Dlatego jak wyżej. Potrzebuję oryginalne zapytania MySQL, które są w plikach joomli odpowiedzialne za dodawanie nowych kategorii i/lub inne działające zapytania oraz wszelkie porady z tym związane.

Pozdrawiam

zwiastun
12-08-2011, 16:19
Nikt tu Twej mądrości nie kwestionuje, ale wybacz, jeśli nie umiesz znaleźć zapytań, za pomocą których dodawane są w Joomla kategorie, to - dopóty tego sam nie znajdziesz - daruj sobie kodowanie w Joomla! Ja tam programistą jestem od 8 boleści lub więcej, ale odszukanie komponentu obsługującego kategorie zajmuje mi tyle, co otwarcie katalogu z Joomla i jednego podkatalogu.