PDA

Zobacz pełną wersję : ToolBar - jak obsłużyć??



cyniu
07-07-2011, 21:19
Dodałem do swojego komponentu po front end ToolBar zgodnie z instrukcją. Wszystko wyświetla się prawidłowo. Po kliknięciu w przycisk np. New zamiast wyświetlać mi odpowiedni formularz strona wraca do strony startowej serwisu u mnie: localhost/joomla/. Zaznaczam że to samo mam zrobione po stronie back end i wszystko mi działa.

Jaki może być problem??

seeb
08-07-2011, 16:27
Najwyraźniej nie obsługujesz odpowiednich metod w kontrolerze (controller.php). Zobacz do API gdzie są opisane metody jakie powinny być obsługiwane w kontrolerze.

addNew add New zdaje się, że działa to podobnie jak back-endzie.
brakuje pewnie cos w stylu:


function addNew(){

echo $this->mojformularz();

}Oczywiście mogę się mylić ale mam nadzieję, że pomogłem.

cyniu
09-07-2011, 15:27
Seeb dzięki za podpowiedź ale to nie to. Problem polega na tym że po przyciśnięciu przycisku np. New, czy Save system opuszcza całkowicie mój komponent i ładuje stronę główną mojej Joomli. Po wciśnięciu przycisku w ogóle nie wykonuje kontrolera z mojego komponentu i żadnego pliku. Obsługe w kontrolerze zastosowałem dokładnie tak samo jak w back end. Tam mi wszystko działa bez najmniejszego problemu. Nie mogę znaleźć przyczyny dlaczego kliknięcie w przycisk powoduje całkowite opuszczenie komponentu. Wersja front end jest u mnie dokładnie taka sama jak back end jedyna modyfikacja to zmiana JToolBarHelpet na JToolBar.

---------- Post dodany o 15:27 ---------- Poprzedni post był o 11:10 ----------

Do prawidłowego działania obsługi przycisków ToolBar konieczne jest wyłączenie w Administratorze opcji: Search Engine Friendly URLs w General configuration / Site / SEO Settings. Wtedy wszystko działa dokładnie tak jaj po back end. Możliwe jest nawet odpalenie przycisków JToolBarHelper - których obsługa działa poprawnie. Mam nadzieję że rozwiązanie przyda się także innym użytkownikom.

Gorąco pozdrawiam.