PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie modułu po kliknięciu w pozycję menu, bez zmiany strony.



Ludwik94
07-07-2011, 22:02
Potrzebuję aby na stronie po kliknięciu w menu wyświetlał się moduł, ale treść strony się nie zmieniała. Klikam w menu i pod spodem pojawia się moduł. Jakiś moduł, komponent użyć? Jak to się nazywa, w jaki sposób tego w ogóle szukać? To jest pilne, proszę o szybką odpowiedź.

seba.adm
07-07-2011, 22:40
Witam.

Jeżeli dobrze rozumiem Twój problem masz dwa wyjścia:
1. Poczytać na wiki.joomla.pl (http://wiki.joomla.pl/) o przypisywaniu modułów do pozycji menu.
2. Jeżeli po kliknięciu w pozycje menu mają się wyświetlać tylko moduły, możesz skorzystać z tego rozszerzenia: >> Blank Component << (http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/personal-layout/17363)

Ludwik94
07-07-2011, 22:49
1. pierwsze rozwiązanie to przypisuje moduły do stron. Tak? Wyświetla poszczególne moduły na poszczególnych stronach. A ja potrzebuję aby moduł wyświetlał się na każdej stronie, ale dopiero po kliknięciu w pozycję menu. Żeby nie przeładowywał strony.
2. nie, nie o to chodzi.

seba.adm
07-07-2011, 23:17
Tak chodzi mi o przypisywanie modułów. Tylko nie rozumiem końcowego efektu jaki chcesz osiągnąć - przecież możesz przypisać do poszczególnych pozycji menu; lub żeby wyświetlał się na wszystkich stronach:




Pozycje menu [Menus]: zaznacz jedną z trzech opcji:
Wszystkie [All]: moduł będzie wyświetlany na wszystkich stronach witryny, jeśli zostanie włączony.
Brak [None]: moduł nie będzie widoczny na żadnej stronie, nawet jeśli zostanie włączony.
Wybrane [Select Menu Item(s)]: moduł będzie widoczny tylko na stronach dostępnych po wybraniu zaznaczonych pozycji menu.

Ludwik94
08-07-2011, 00:30
Umiem zrobić tak aby był dostępny na każdej stronie. Ja chce aby nie był widoczny na żadnej stronie, a po kliknięciu w pozycje menu stawał się widoczny, na tej samej stronie na której jesteśmy. Dynamicznie się pokazywał na tej samej stronie, na tej samej treści. Dynamicznie po kliknięciu moduł staje się widoczny.

zwiastun
08-07-2011, 11:16
Pozycja menu wywołuje w Joomla! nową stronę. Ty chcesz, żeby guzik do włączania silnika, wystawiał Ci na półkę wentylator i na dodatek go włączał. Możesz nie szukać. Pomysły bywają dziwne, to jeden z dziwniejszych, jakie spotkałem - klikam w menu, bo chcę zobaczyć zajączka, a tu niedźwiedź wyskakuje!

kurtz
08-07-2011, 11:37
bo chyba ktoś nie potrafi wytłumaczyć o co mu chodzi.

wiadomo i to w miarę logiczne jest, że skoro ma być na każdej stronie to coś tę strony musi wybierać [ tym czymś w tym wypadku jest menu. nazwijmy to menu głównym / górnym ]. ponowne kliknięcie w ten sam odnośnik zawsze zwróci ten sam wynik czyli wybraną stronę i ... przeładuje ją.

zamierzony cel można osiągnąć innym modułem menu np własny kod html [ tekst lub obrazek lokalizowany w pozycji left albo right, albo gdzieś pod menu ], prowadzący do / zwracający okienko pop up z osadzonym modułem. zakładając oczywiście, że każda pozycja menu [ głównego ] posiada kontekstowe menu danej sekcji [ menu w pozycji left / right ].

http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/popups-a-iframes

ale nigdy dwie funkcje jednej pozycji menu.

Jola
08-07-2011, 12:15
Witam,
myślę, że można to zrobić na dwa sposoby:


moduł jest na stronie ale jest ukryty - pokazuje się po kliknięciu w link
po kliknięciu w link odpalasz js, który pobiera dane w tle i wstawia na stronę

kurtz
08-07-2011, 12:36
@jola, ad1) a co jeśli użytkownik jest już na stronie, gdzie odpalić ma się ten moduł ? ;) bo zdaje się o to pytano pierwotnie ? hmm ;)

... bo jak kliknie w link jeszcze raz, to mu się przeładuje :hmm:

Jola
08-07-2011, 12:51
Link to w tym wypadku pojęcie umowne - czyli coś, w co da się kliknąć i wywołać zdarzenie. Oczywiście musi byś "wyposażony" w kod (skrypt) js.
A miejsce odpalenia modułu zależy gdzie sobie zdefiniuje w szablonie. :)

kurtz
08-07-2011, 13:26
hmm, to czekajmy na pytanie jak zbudować kod js ;)