PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd wyświetlania templatki oraz grafiki po wejściu w artykuł



Ciupaga
09-07-2011, 10:33
Witam!

Mam problem z wyświetlaniem się szablonu oraz grafiki w artykułach, na dwóch stronach (1.5.14 PL / 1.5.15.DE) zamieszczonych na homa.pl. Sytuacja pojawiła się bez mojej, ani niczyjej z uprawnionych osób ingerencji w jakiekolwiek ustawienia Joomla!, czy jakiejkolwiek modyfikacji kodu, a zaistniała około miesiąca temu. Pomoc administracji home.pl niestety nie przyniosła żądanego rezultatu. Błędne wyświetlanie dotyczy każdego szablonu, włącznie z rhuk_milkyway. Przyczyną jest (jak zaobserwowałem) dopisywana do ścieżki nazwa kategorii i dotyczy również linków wewnętrznych, wstawianych w treść artykułu. Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż w widoku kategorii (wstępy do artykułów), jak również na zapleczu, artykuły wyświetlane są prawidłowo. Aby pozbyć się problemu sprawdzałem ustawienia lub wykonywałem między innymi takie czynności, jak:


var $live_site = 'http://domena.eu/'; w pliku configuration./php
zmiana w pliku .htaccess # RewriteBase / na RewriteBase /podkatalog
dopisanie w pliku .htaccess reguły :
RewriteCond %{REQUEST_URI} images/(.*) [NC]
RewriteRule .* /images/%1 [L]
- zarówno przy zapisie # RewriteBase / , jak i RewriteBase /podkatalog (pojawiły się tylko obrazki z katalogu stories, lecz zniknęły niektóre elementy templatki witryny, jak również pojawił się błąd wyświetlania szablonu na zapleczu)
Proste adresy Nie / Korzystaj z mod_rewrite Nie - problem znika
Proste adresy Tak / Korzystaj z mod_rewrite Tak - problem powraca

Najpierw sytuacja powstała na jednej ze stron, po dwóch tygodniach na kolejnej, więc szukałem przyczyny w ustawieniach serwera home, jednak każda sugestia administracji wymienionego hostingu odsyła mnie do aplikacji Joomla!.

seba.adm
09-07-2011, 12:32
Witam.

@Ciupaga, na początek rozwiązywanie przedstawionego problemu zacznij od aktualizacji Joomla! --> Joomla! 1.5.23. (http://www.joomla.pl/index.php/pobierz-joomla.html) Zrób kopię bezpieczeństwa i aktualizacja za pomocą odpowiedniej łatki aktualizacyjnej.

Ciupaga
09-07-2011, 14:45
Zaktualizowałem Joomla 1.5.14 PL do 1.5.23 PL
- niestety opisana sytuacja bez zmian...

Ciupaga
11-09-2012, 01:04
Ponawiam temat.
Strona nie jest już na serwerze home.pl, aczkolwiek gdzieś nadal istnieje błąd.

Sprostowanie: przyczyną jest dopisywana do ścieżki grafiki nazwa: Menu_główne1


Menu_główne1 (artykuły w kategorii)
. |_ podmenu1 (pojedynczy artykuł)
. |_ podmenu2 (pojedynczy artykuł)
. |_ podmenu3 (pojedynczy artykuł)
. |_ podmenu4 (pojedynczy artykuł)
. |_ podmenu5 (pojedynczy artykuł)


a nie

...dopisywana do ścieżki nazwa kategorii...

Po kliknięciu Menu_główne1 wszystko działa jak należy, niestety po kliknięciu podmenu1, do ścieżki obrazka lub linku w artykule, dopisuje się: Menu_główne1

Przykład:

mojadomena.eu/Menu_główne1/images/stories/obrazek.jpg
mojadomena.eu/Menu_główne1/link-do-obrazka-lub-artykułu

Proste adresy Nie / Korzystaj z mod_rewrite Nie - problem znika
Proste adresy Tak / Korzystaj z mod_rewrite Tak - problem powraca

Ciupaga
11-09-2012, 02:03
Przepraszam, pospieszyłem się... powinno być tylko

mojadomena.eu/Menu_główne1/link-do-obrazka-lub-artykułu