PDA

Zobacz pełną wersję : JA_PURITY - INNY UKŁAD STRONY. Jak to zrobić?



monty_p
10-07-2011, 20:17
Witam!

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc na początku chciał bym się z Wami przywitać.

Do tej pory lepiej lub gorzej radziłem sobie z różnymi problemami dotyczącymi modyfikacji szablonów joomla, aż utknąłem na jednym i nie mogę od kilku godzin przebrnąć przez temat :-((

Chcę zmodyfikować szablon JA_PURITY i nie mogę sobie poradzić.

Jak uzyskać taki układ strony, żeby:


lewe menu pozostało bez zmian
content i prawe menu obniżało się gdy wrzucę coś do obszaru TOP
obszar top był na całą szerokość (od końca lewego obszaru, do prawej krawędzi str.)

Układ modułów przedstawia załączony jpeg.

Proszę o pomoc, pozdrawiam

Monty

PiotrWrona
10-07-2011, 21:09
Jeśli masz jako takie pojęcie o szablonach joomla nie powinieneś mieć problemów z modyfikacją szablonu.... a jak nie szukaj kursów o tej tematyce http://webmade.org/kursy-online/div-kurs-css.php i poczytaj wiki joomla.... tak naprawdę to pięć minut zabawy

Monty
10-07-2011, 21:14
...ja nie napisałem że mam jako takie pojęcie, tylko że lepiej lub gorzej radzę sobie z przeróbkami :-)

Dodawałem w index.php dodatkowy moduł po module LEFT, przed content i right ale nie jestem w stanie (edytując css) "zaczarować" go tak, żeby nie rozwalał mi całej strony :-(

Jeżeli to 5 minut roboty, to czy mogę prosić o pomoc?

PiotrWrona
10-07-2011, 21:38
http://htmlhelp.shl.pl/artykuly/artykul.php?nr=1002 przeczytanie tego artykułu powinno nakierować cię na rozwiązanie

PeFik
10-07-2011, 21:45
Można wybrać inny szablon, bo czasem okazuje się, że modyfikacja JA Purity to długa droga.

Monty
10-07-2011, 21:57
http://htmlhelp.shl.pl/artykuly/artykul.php?nr=1002 przeczytanie tego artykułu powinno nakierować cię na rozwiązanie

Dzięki, już patrzę



Można wybrać inny szablon, bo czasem okazuje się, że modyfikacja JA Purity to długa droga.
No właśnie, robiłem coś takiego na jakimś prościuchu i nie było problemu z uzyskaniem tego efektu. Przy zastosowaniu tego samego patentu w ja_purity nie było już tak kolorowo :-)

zwiastun
10-07-2011, 22:23
Podpowiedziany artykuł mówi o podstawach budowy szablonow i raczej nie wyjaśni, jak to zrobić z JA_Purity. Proponuje posłuchać PeFika. Trzeba dobrze znać techniki budowy szablonów, żeby nie sknocić mechanizmu w Ja_Purity, a osiągnąć efekt. Trochę skomplikowane zadanie.

Monty
10-07-2011, 22:27
...w takim razie wrócę do poprzedniego szablonu, na którym wyszedł mi taki układ modułów. :) Niema co komplikować sobie życia. Dzięki za pomoc

PiotrWrona
11-07-2011, 07:37
Podpowiedziany artykuł mówi o podstawach budowy szablonow i raczej nie wyjaśni, jak to zrobić z JA_Purity. Proponuje posłuchać PeFika. Trzeba dobrze znać techniki budowy szablonów, żeby nie sknocić mechanizmu w Ja_Purity, a osiągnąć efekt. Trochę skomplikowane zadanie.

Zwiastun JaPurity jest strasznie "zamieszanym" szablonem ale poznając podstawy działania "div" bez problemu można zmodyfikować ustawienia JP2 w takim zakresie o jakim mówi Monty.....

Drugą sprawą jest też to że "ucieczka" do prostszego szablonu wiele nie da bo i niczego nowego nie nauczy :)

PeFik
11-07-2011, 08:12
ok, ale kto mówił że ma uciekać do "prostego" może lepiej wybrac framework, który ma więcej pozycji modułów - daje większą swobodę - a ma mniej efekciarstwa, można wybierać pomiędzy: Yoububble, Shaper Helix , Rumi framework, JV Framework etc.

monty_p
11-07-2011, 10:47
chętnie przetestuję :)