PDA

Zobacz pełną wersję : słowa kluczowe i opis już w blogu...



zigi
10-07-2011, 23:25
Potrzebuję wyświetlić słowa kluczowe i opis poszczególnych art (metadane) już na etapie blogu (strony głównej) na którym lądują ich wstęp. Wie ktoś może jak to zrealizować (jaką formułkę dopisać do blog_item)?

zigi
12-07-2011, 22:04
I sam sobie odpowiem:

<?php echo $this->item->metakey; ?>
<?php echo $this->item->metadesc; ?>

zigi
15-07-2011, 10:14
Całość można jeszcze odrobinkę usprawnić podając zamiast <?php echo $this->item->metakey; ?>:



<?php $links = '';
$keys = explode( ',', $this->item->metakey );
foreach ($keys as $key)
{
$key = trim( $key );
if($key=='')
{
continue;
}
if ($key)
{
$searchphrase='all';
$link="index.php?option=com_search&areas[]=content&searchphrase=".$searchphrase."&searchword=";
$link.=urlencode($key);
$link=JRoute::_($link);
$links.="<a href='".$link."'>".$key."</a>&nbsp;&nbsp;";
}
}; ?><?php echo $links; ?>

Dzięki czemu uzyskamy nie tylko słowa kluczowe ale i link bezpośredniego wyszukiwania klikniętego słowa bez instalacji dodatkowego modułu.

majki
15-07-2011, 11:45
bardzo fajny pomysł. a możesz wkleić link do swojej J1.6 z wdrożoną tą właśnie modyfikacją?

zigi
15-07-2011, 12:38
To jeden z elementów grubszego projektu i na razie nie ma go jeszcze w internecie. Ale na lokalnym serwerze działa. Całość to swojego rodzaju fotoblog o formule zbliżonej do serwisu wyborczej "duży format" tyle że na użytek prywatny. Do przeskoczenia mam jeszcze kilka niestandardowych dla joomli rozwiązań zanim będzie co pokazać.
A że aż tak zdolny, aby pisać całkowicie własny kod nie jestem to jest to kawałek modułu SearchTag, który wyświetla linkowane tagi. Ja go tylko zastosowałem w nieco odmienny sposób, bezpośrednio w kodzie strony co pozwala na dowolniejsze umiejscowienie go niż to miało miejsce oryginalnie. Teraz mam problemik z prezentacją wyników tego wyszukiwania. Zamiast gołego tekstu potrzebny mi format standardowego bloga w default_results.php. Gotowego rozwiązania nie znalazłem jak na razie i średnio mi idzie przerabianie formułek blog_item.php.