PDA

Zobacz pełną wersję : Zapis artykułów i ustawień działa tylko w części serwisu



whereisthefish
11-07-2011, 21:20
Pisze z zażenowaniem, bo problem był wałkowany na forach, ale dostępne rozwiązania nie pasują.

Jakiś czas po przenosinach działającej od dawna Joomli (aktualnie: 1.5.23) na nowy serwer (PHP 5.3.6, MySQL 5.1.57 ) zorientowałem się, że serwis nie działa w pełni sprawnie. Na frontendzie przy dodawaniu artykułu klawisze "Zapisz" i "Anuluj" nie dają efektu - podwieszają tylko serwis aż do resetu połączenia. Na backendzie dodawanie artykułów działa bez problemu, nie działa za to np. zmiana ustawień konfiguracyjnych (nawet przy max. prawach dostępu do configuration.php). Mam prośbę o podpowiedź: jak sprawdzić, co jest powodem błędów i/lub rozwiązać problem.

Joomla była przenoszona w drodze kopiowania plików i bazy (plus niezbędne zmiany w configuration.php) na serwer produkcyjny, i przy okazji, na nowy serwer roboczy. Wersja na serwerze roboczym pod Ubuntu (PHP 5.3.5, MySQL 5.1.54) działa bez zarzutu, podobnie jak nieco starsza wersja serwisu pod Windowsami. Problem więc dotyczy konkretnego środowiska serwera (nie klienta, bo testowałem na FF, Operze i Chromie) i nie wynika ze złej templatki etc. Wyeliminowałem też kwestię uszkodzeń bazy albo plików kopiując jeszcze raz oba elementy, testowałem też uprawnienia do plików (np. wszystkie foldery Joomla widzi jako zapisywalne), ale być może czegoś tu nie wiem. Testowałem też różne warianty zmiennej $live_site - również bez efektu. Na razie nie mam pomysłu co dalej. Zauważyłem jednak dziwną rzecz - jeśli przy dodawaniu artykułu na frontendzie kliknę "Enter" w pasku adresu, klawisze działają potem poprawnie (zwykłe odświeżenie nie pomaga). Z góry dziękuję za pomoc.

Jola
11-07-2011, 21:48
Witam,
czy masz włączone raportowanie błędów?

whereisthefish
11-07-2011, 22:32
Ustawiłem raportowanie błędów na maksimum edytując configuration.php, bo z panelu, jak pisałem, nie da się. Nie pojawił się żaden wewnętrzny komunikat o błędzie, ale i nie pojawiła się strona z informacją o resecie połaczenia - cały czas trwa "łączenie". Czekałem kilka minut i spasowałem - jestem w tej chwili tylko pod słabym netem z Blueconnecta, więc może to mieć dodatkowy wpływ na to łączenie się w nieskończoność.