PDA

Zobacz pełną wersję : Szerokośc user1, user2... etc.



trb
12-07-2011, 09:54
Witam.
Chciałbym umieścić 2 moduły w pozycjach user1 i user2, oczywiście przy założeniu że w pozostałych pozycjach user (3,4,5) nic nie ma, moduły wyświetlają się w proporcjach 50/50%. Chciałbym zmienić te proporcje, jednakże standardowo w templatce której używam definicja szerokości nie znajduje się w css-ach. Poniżej wrzuciłem fragment kodu który odpowiada za te szerokości. Proszę o pomoc jak ustawić te szerokości. Dodam że nie potrzebuję w ogóle pozycji user 3,4,5, a jedynie 1 i 2 w proporcjach ok. 3/4 do 1/4. Z góry dziękuję za pomoc.



<?php
//$spotlight = array ('user1','user2','user3','user4','user5);
$spotlight = preg_split ('/,/', T3Common::node_data($block));
$name = T3Common::node_attributes($block, 'name');
$special = T3Common::node_attributes($block, 'special');
$specialwidth = T3Common::node_attributes($block, 'specialwidth');
$totalwidth = T3Common::node_attributes($block, 'totalwidth', 100);
$style = $this->getBlockStyle ($block);
$botsl = $this->calSpotlight ($spotlight,$totalwidth, $specialwidth, $special);
if( $botsl ) :
?>

<!-- SPOTLIGHT -->
<?php foreach ($spotlight as $pos): ?>
<?php if( $this->countModules($pos) ): ?>
<div class="ja-box-wrap column ja-box<?php echo $botsl[$pos]['class']; ?>" style="width: <?php echo $botsl[$pos]['width']; ?>;">
<div class="ja-box clearfix">
<jdoc:include type="modules" name="<?php echo $pos ?>" style="<?php echo $style ?>" />
</div>
</div>
<?php endif; ?>
<?php endforeach ?>
<!-- SPOTLIGHT -->

<script type="text/javascript">
window.addEvent('load', function (){ equalHeight ('#ja-<?php echo $name ?> .ja-box') });
</script>
<?php endif; ?>

a_m
12-07-2011, 11:55
1. wchodzisz do pliku .xml layoutu, (albo parametry szablonu > layouts > ikonka zmień obok nazwy widoku ) znajdujesz wpis <block name="botsl" type="spotlight" ... usuwasz type="spotlight" (może to być inny bots - ale nie wiadomo, brak linka )
2. do template.css dopisujesz

#ja-bots1 .ja-moduletable:first-child{
width:30%;
float:left;
}
#ja-bots .ja-moduletable:last-child{
width:60%;
float:right;
}
lub tworzysz reguły w oparciu o przyrostek klasy css modułu

ponieważ nie dałeś ani linka, ani nazwy szablonu więc, sam musisz firebugiem sprawdzić jakie masz klasy dla kontenerów moodułu i ich pojemnika w tym bloku + ewentualnie poprawić, to co napisałem

trb
12-07-2011, 12:33
hej. dzięki za szybką odpowiedź.
Jak usunąłem fragment type='spotlight" to cały obszar user1,2,3 itd, zmniejszył się do wysokości ok. 10 pix. Nie kombinowałem dalej, bo to chyba nie tędy droga, tym bardziej że w parametrach layoutu przy deklaracjach pozycji user jest block name topsl1 a nie bots1. Podam lepiej adresy. Adres tutaj (http://ckir-wschowa.pl) templatka to ja_teline_IV od joomlart.com. Pisałem do nich już wczoraj ale na razie odpowiedzi brak.
Strona jeszcze jest w rozsypce bo dopiero zainstalowałem szablon i moduły i kombinuję z układem.
Jeśli będzie potrzebny wgląd do innych plików, pisz.

a_m
12-07-2011, 13:11
masz zupełną rację - kombinowałem na około (tak też się da) a rozwiązanie jest banalne - do tego bloku, gdzie masz user1 i user 2 dopisz sobie w pliku xml special="left" specialwidth="33" a jak chcsze odwrotnie, to special="right" specialwidth="33"

trb
12-07-2011, 14:33
dziękować, serdecznie dziękować.... wszystko działa jak trzeba. pozdrawiam.