PDA

Zobacz pełną wersję : Simple Image Gallery - problem z rozmiarem



Mateluta
12-07-2011, 15:30
Witam serdecznie, za Chiny nie mogę dojść do tego, dlaczego po kliknięciu na miniaturę zdjęcia rozszerza się ono do olbrzymich rozmiarów tak, że w ogóle nie widać ciemnego tła (efekt slimbox) - zdjęcie rozszerza się tak bardzo, że aby je całe obejrzeć, należy suwakami okna przeglądarki poruszać w górę-dół oraz prawo-lewo... Ktoś miał podobny przypadek? Brak mi już pomysłów.... Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

tomaszek83
12-07-2011, 22:13
a jak duże zdjęcie wczytałeś na serwer?

Gall Anonim
12-07-2011, 22:23
a jak duże zdjęcie wczytałeś na serwer?
Kolega @Matelua nie jest w stanie Ci dopowiedzieć na to pytanie ze względu na fakt iż mu obraz wyłazi poza ekran :lol:
Taki tam żarcik.
Pzdr

Mateluta
12-07-2011, 23:14
a jak duże zdjęcie wczytałeś na serwer?
dzięki za odpowiedź... Zdjęcie ma rozmiar 2431px na 3114px... Sądząc po Twoim pytaniu galeria nie jest "zbyt mądra", aby zdjęcia odpowiednio skalować... W takim razie pozostaje zmiana rozmiaru zdjęć... Pozdrawiam!

zwiastun
12-07-2011, 23:34
Trochę trudno, żeby prosta (simple) galeria była na tyle "mądra", by gotować zupkę i podawać do łóżka :).

Mateluta
12-07-2011, 23:38
Trochę trudno, żeby prosta (simple) galeria była na tyle "mądra", by gotować zupkę i podawać do łóżka :).

Wszystko zależy od punktu siedzenia... Dla niektórych prosta oznacza prosta w obsłudze, a więc niekoniecznie prosta w budowie... Swoją drogą twórcy mogli się trochę bardziej postarać... Niewiele więcej roboty...

zwiastun
12-07-2011, 23:42
Oprócz nazwy jest jeszcze charakterystyka właściwości, z którą można się na stronie projektu zapoznać (i nie tylko , m.in. i ja tę galerię swego czasu opisywałem). Zamiast wygłaszać sądy typu, że "twórcy mogliby się bardziej postarać", bo "niewiele więcej roboty", możesz siąść i wykonać to "niewiele więcej" roboty. A przy okazji dowiesz się, że automatyczne skalowanie daje zawsze gorszą jakość niż odpowiednie przygotowanie obrazu.
Sory, ale sprowokowałeś tę agresję swoją wypowiedzią!

Gall Anonim
12-07-2011, 23:42
Wszystko zależy od punktu siedzenia... Dla niektórych prosta oznacza prosta w obsłudze, a więc niekoniecznie prosta w budowie... Swoją drogą twórcy mogli się trochę bardziej postarać... Niewiele więcej roboty...
Rozumiem że Poprawisz to niedopatrzenie i zdjęcia wszelkiego rozmiaru i typu będą korygowane do zadanego w konfiguracji parametru :)
Pzdr

Mateluta
12-07-2011, 23:46
Oprócz nazwy jest jeszcze charakterystyka właściwości, z którą można się na stronie projektu zapoznać (i nie tylko , m.in. i ja tę galerię swego czasu opisywałem). Zamiast wygłaszać sądy typu, że "twórcy mogliby się bardziej postarać", bo "niewiele więcej roboty", możesz siąść i wykonać to "niewiele więcej" roboty. A przy okazji dowiesz się, że automatyczne skalowanie daje zawsze gorszą jakość niż odpowiednie przygotowanie obrazu.
Sory, ale sprowokowałeś tę agresję swoją wypowiedzią!

Oczywiście masz całkowitą rację... Nie przeczę... Poza tym jeśli chce się wymagać więcej od darmowej wersji - jest też wersja pro... Pozdrawiam