PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł/komponent rezerwacji terminów.



GrzesiekP
12-07-2011, 21:25
Witam!

Otóż w pierwszej kolejności poszukuję komponentu i modułu do rezerwacji dat.
Podstawowe funkcje:
- komponent jedynie od strony administracyjnej - administrator zaznacza czy dany dzień jest wolny/zajęty;
- moduł od strony witryny - wyświetlanie bieżącego miesiąca z zaznaczonymi zajęty terminami

W wersji podstawowej nic więcej nie poszukuję.
Oczywiście jedyny wymóg - darmowy, chyba, że w $5-$10. Na więcej nie stać.

Jeśli się orientujecie w temacie czy coś takowego istnieje, to będę wdzięczny za namiary.

Jak nie, to pozostanie własnoręczne napisanie :)

Winnetou
12-07-2011, 22:17
Room Booking, tyle ze bez modułu
http://www.softdesign-studio.pl/cms-joomla/kalendarze-i-wydarzenia/271-room-booking

Albo ARTIO BOOKING, ale też bez modułu.
http://extensions.joomla.org/extensions/vertical-markets/booking-a-reservations/booking/15786

zwiastun
12-07-2011, 22:31
@GrzesiekP: Skoro @Winnetou Ci już podał bezpłatne rozwiązania, to mogę sobie pozwolić na taki adres:
Nie żartuj z tym "nie stać Cię". Komponent do rezerwacji terminów-dat/godzin/wizyt/miejsc to aplikacja na strony komercyjne. Jeśli kogoś nie stać na taki wydatek to najpewniej nie stać go w ogóle na witrynę internetową! Albo się już zdążył nauczyć, że tylko jego praca i usługi są wartościowe, a inni powinni świadczyć mu swoje usługi i pracę za frico.

PeFik
12-07-2011, 22:45
$5-$10. Na więcej nie stać. $10=to nie całe 30 PLN, chyba na pizze + picie ze znajomymi wydajesz więcej, żartowniś.
W pełni zgadzam się ze Zwiastunem, jak cię nie stać zapłacić za dobry komponent to napisz sam, aha i nie zapomnij udostępnić za darmo innym "biednym studentom". :D

GrzesiekP
12-07-2011, 23:16
Panowie!
Założyłem temat w związku z poszukiwaniem zwykłego i prostego modułu (+prosty komponent), a Wy nie znając sytuacji od razu nagonkę robić, jak na sępa jakiegoś. Robicie tylko niepotrzebny offtopic - co mnie zaskakuje szczególnie w przypadku Administratora tak zacnego forum :D

Ale OK - wytłumaczę. Stronę robię swoim dobrym znajomym, od których żadnych opłat sam dla siebie nie wezmę. Domena, hosting, szablon - to już nie małe pieniądze, jak na ludzi, którzy pracę łapią dorywczo i próbują swoich sił w "agroturystyce" (choć im daleko do tego). $5-$10 tyczyło się oczywiście podstawowych funkcji, jakie poszukuję - moduł + zaznaczanie terminów zarezerwowanych. To ma być jako taki "wodotrysk" :) Oczywiście w przypadku zaawansowanego komponentu (jeślibym musiał i potrzebował) to bym wyłożył odpowiednie pieniądze, więc rozpoczynacie bezsensowną dyskusję :)

Dlatego wrzućcie już na luz :)

Jednak chyba nie pozostanie mi nic innego, jak napisanie własnego. Spytałem o to, o co spytałem, bo może gdzieś przeoczyłem to, czego szukam :)

PeFik
13-07-2011, 09:43
Luz wrzucony

Link : http://extensions.joomla.org/extensions/vertical-markets/booking-a-reservations/appointment-a-schedule

Link 2: http://extensions.joomla.org/extensions/vertical-markets/booking-a-reservations/booking

Samodzielne kliku-kliku szukając [Type: Non-Commercial]

p.s.
Ja bym po prostu wrzucił kalendarz Google - gdzie twoi znajomi zaznaczą, które terminy zajęte etc. nie trzeba tu żadnej filozofii, a odpowiedni komponent znajdziesz w JED w dziale kalendarze. Koszt 0 zł, wykonanie 15min

zwiastun
13-07-2011, 10:37
To nie żadna nagonka, ale reakcja na dość powszechny sposób myślenia. A przy tym wyraźnie zaznaczyłem, że to na marginesie, skoro otrzymałeś podpowiedź od @Winetou.
I jak widać z Twojej konkluzji ("nie pozostanie mi nic innego, jak napisanie własnego"), konsekwencją takiego podejścia jest, wybacz bezpośredniość - brak szacunku dla własnej pracy, o ile nie zwykła głupota. Koszt napisania własnego rozwiązania będzie kilkakrotnie większy niż koszt wypasionego nawet komponentu. Chyba, że mówimy o czymś, co zasugerował PeFik - zwykłym kalendarzu, w którym będą zaznaczane zarezerwowane terminy. Ale wówczas Twoje pytanie tyczyło nie tego, o co pytałeś. I zamiar tworzenia własnego rozwiązania też co najmniej nieprzemyślany.
I jeszcze a propos luzu: Przede wszystkim sam "wrzuć na luz". Nie interpretuj niepotrzebnie wypowiedzi innych i nie przypisuj adwersarzom złych intencji. :)

pawelt21
31-08-2011, 21:43
Witam

Ja właśnie używam komponentu Room Booking. Mam jednak mały problem, brak języka polskiego. Potrzebuję pomocy, częściowo przerobiłem sobie ten komponent na polski, jednak kiedy wchodzę w kalendarz to miesiące i dni tygodnia mam w języku angielskim. Proszę o pomoc, może ktoś ma plik języka polskiego do tego komponentu. Z góry dziękuję

Winnetou
31-08-2011, 21:53
Poszukaj pliku fullcalendar.min.js
\components\com_roombooking\assets\js\fullcalendar \fullcalendar.min.js

Tam ukryte są brakujące wyrażenia niezbędne do pełnej lokalizacji. Trzeba go tylko troche przerobić.

pawelt21
31-08-2011, 22:16
Dzięki za pomoc, udało się :). Czy mógłbym prosić o jeszcze jedną poradę w kwestii tego komponentu?
Chodzi o to, że klikając w konkretną godzinę przenosi mnie do strony logowania. Jak zrobić aby przenosiło mnie do strony z informację aby skontaktować się tel. lub mailowo. Taką podstronę chciałbym zrobić jako artykuł.