PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmiary miniatur w kategorii i podkategorii - Phoca Gallery



tomaszek83
13-07-2011, 13:06
Witam,

rzadko pytam o coś na forum, jeszcze rzadziej dostaję odpowiedź:)

No ale może teraz mi pomożecie drodzy forumowicze. Chciałbym w Phoca Gallery uzyskać dla kategorii rozmiar miniaturki np. 200x100, natomiast dla Podkategorii rozmiar miniatury np. 100x100.

Czy jest to wykonalne w Phoca? Bo już mi pomysłów zabrakło.

Pozdrawiam
Tomek

Jola
13-07-2011, 14:30
Witam,
wszystko jest do zrobienia, zależy tylko ile masz czasu i cierpliwości.
Ważna jest również koncepcja:
- chcesz generować różne rozmiary
- czy tylko wyświetlać różne rozmiary?

tomaszek83
13-07-2011, 14:43
Hej @Jola,

koncepcja jest mniej istotna. Chodzi o to żeby do widoku kategorii nadrzędnej wyskalował obrazek 200x100 (z zachowaniem proporcji. Ale to akurat Phoca robi dobrze), natomiast w kategorii podrzędnej był obrazek 100x100. (też z zachowanie proporcji). Z tymi proporcjami to chyba Phoca przycina fotki żeby było dobrze. Bo z fotki 800x600 robi ładny kwadracik;) Akurat aż tak mocno foczki nie znam więc nie wiem jak się za to zabrać.

A cierpliwości i czasu mam dużo :) tylko pomysłów kompletnie brak.

Jola
13-07-2011, 16:13
Tutaj się z Tobą nie zgodzę - koncepcja jest ważna:
- zmiana zapisu obrazka wymaga znajomości PHP
- zmiana wyświetlania - pomysł i trochę css (np użycie miniaturki jako tła diva o określonej szerokości) :)
Może są inne - lepsze rozwiązania, akurat takie mi przyszło do głowy "na szybko".

tomaszek83
13-07-2011, 22:46
Ok. Więc tak... zmiana wyświetlania za bardzo nic nie da... bo... składania wyświetlania miniatur kategorii i podkategorii jest taka sama. Ten sam plik i to samo wyrażenie odpowiada za wyświetlanie miniatur zarówno kategorii jaki i podkategorii. Poradziłem sobie połowicznie z problemem. W pozycji menu odpowiedzialnej za wyświetlanie kategorii wybrałem: Widok Lista kategorii Galerii Phoca i nadpisywanie szablonem+modyfikacja CSS i efekt uzyskany.

Natomiast jeśli chciałbym wyświetlić pozycję menu z kategorią nadrzędną jako: Widok Kategoria obrazów Galerii Phoca. To niestety taki sposób generuje mi miniaturę tak samo jak miniatura zdjęcia w podkategorii.

No ale problem rozwiązany:) Trochę tylnymi drzwiami ale ważny jest efekt końcowy.

Jola
13-07-2011, 23:44
To oczywiste, należy przed wyświetleniem miniaturki sprawdzić "nadrzędność" kategorii i w zależności od wyniku zastosować odpowiedni styl :)