PDA

Zobacz pełną wersję : ReMOSitory 3.40 brak komuniktatu "zaloguj się by móc pobierać pliki"



Gamsiu
13-11-2006, 05:44
Witajcie,

Wczoraj zainstalowałem ReMOSitory w najnowszej wersji 3.40

" Pozwól użytkownikom przeglądać kategorie/foldery, do których nie mają praw aby pobierać"
oraz:
" Pozwól użytkownikom przeglądać pliki, których nie mogą pobierać"

Mam ustawione na TAK.

Efekt jest taki, że niezalogowany użytkownik może przeglądać lite plików/katalogów ale po wybraniu jakiegoś pliku zamiast komunikatu "zaloguj się by móc pobierać pliki" wyświetla się pusta strona :/

Kolejne pytanie to czy po zainstalowaniu wersji 3.40 musze przeprwadzać jeszcze konwersje bazy danych czy zostało to wykonane automatycznie przy instalacji?

A na koniec zapytam jak to jest z ustawieniem " Domyślnie magazynuj pliki w bazie danych" które to obecnie mam ustawione na TAK.
Wyczytałem, że nie wskazane jest używanie bazy danych przy dużej ilości plików. Ile to jest dużo plików? :) Ja w tej chwili mam około 1200 pliczków a wkrótce dobije do 2tys. Jeżeli nie w bazie danych to w pliku txt?

josh
13-11-2006, 06:49
powinienes zrobic konwersje bazy, ale przed tym obowiazkowo kopia zapasowa jaby cos sie posypalo
co do przechowywania plikow w bazie, to zalezy jak duza baze mozesz posiadac oraz jak to sie odbije na szybkosci dzialania
a jak nie beda trzymane w bazie to beda trzymane na ftpie w okreslonym folderze

Gamsiu
13-11-2006, 07:02
powinienes zrobic konwersje bazy, ale przed tym obowiazkowo kopia zapasowa jaby cos sie posypalo
co do przechowywania plikow w bazie, to zalezy jak duza baze mozesz posiadac oraz jak to sie odbije na szybkosci dzialania
a jak nie beda trzymane w bazie to beda trzymane na ftpie w okreslonym folderze

1200 pliczków wraz z kategoriami oraz statystykami dla 1700 pobrań zajmuje w bazie około 700KB więc jeżeli chodzi o rozmiar to nie ma się czym przejmować.

A co do samej konwersji to co ona daje? Jak narazie remository bez tej konwersji działa i nie wygląda żeby coś mu przeszkadzała stara baza:)

Mam dwie opcje:
Konwersja z bazy danych 3.20 (miałem wersje 3.24)
Konwersja z bazy danych 3.40 (a co robi ta konwersja? z bazy 3.40 na jaką?)

josh
13-11-2006, 14:07
jak wszystko dziala to nie musisz ale pamietaj ze pliki nowe beda juz w bazie skoro masz tak ustawione

vo do konwersji to 3.40 tyczy wersji poprzednich czyli betai rc1-5 remosa 3.40
a 3.20 idzie od 3,20 do 3,26

pozdr
josh

Gamsiu
13-11-2006, 15:07
jak wszystko dziala to nie musisz ale pamietaj ze pliki nowe beda juz w bazie skoro masz tak ustawione

vo do konwersji to 3.40 tyczy wersji poprzednich czyli betai rc1-5 remosa 3.40
a 3.20 idzie od 3,20 do 3,26

pozdr
josh

:eek: :eek: :eek:

Właśnie mnie olśniło, że przechowywanie plików w bazie nie oznacza przechowywania ścieżki do pliku znajdującego się na serwerze tylko CAŁEGO pliku w bazie!

jos_downloads_blob (https://sql.risp.pl/tbl_properties_structure.php?db=gamster_trz&token=358b52acc0cd64f2e7fac425a35cb98d&table=jos_downloads_blob) ;)

Jaki sens ma wogóle przechowywanie plików w bazie? W moim przypadku te 1200 zajmujące kilka GB powierzchni skutecznie mogłoby przeciążyć baze.

Ehh no ale tak czy inaczej dopóki nie pojawi się informacja o konieczności zalogowania lub zarejestrowania przed pobieraniem plików, to będe używał starej wersji.

josh
13-11-2006, 16:19
no widzisz wlasnie to probowalem ci powiedziec

pozdr
josh

Gamsiu
13-11-2006, 16:49
no widzisz wlasnie to probowalem ci powiedziec

pozdr
josh

No nigdy bym nie pomyślał, że w bazie można trzymać pliki przeznaczone tylko do pobierania.

Jaki to ma wogóle sens? Myśle cały czas i jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić zastosowania takiego właśnie rozwiązania :eek:

josh
13-11-2006, 18:50
pewnie wygoda, bo nie trzeba nigdzie umieszczac plikow na ftpie
tak czy inaczej mi bardziej odpowiadaja pliki ktore nie znajduja sie w bazie, jakies takie glupie przyzwyczajenie mam
autor remosa pisze ze tak jest bezpieczniej :)
pozdr

Radef
18-11-2006, 17:11
Czy żeby przejść z 3.26 na 3.40 trzeba odinstalować starą wersję?

Jeśli tak to czy pamięta lokalizację plików, kategorie itp.?

Gamsiu
18-11-2006, 22:28
Czy żeby przejść z 3.26 na 3.40 trzeba odinstalować starą wersję?

Jeśli tak to czy pamięta lokalizację plików, kategorie itp.?

Po pierwsze to backup ;)

Po drugie to u mnie po odinstalowaniu 3,26 wpisy w bazie pozostały ;)

szuman
19-11-2006, 05:26
yhm, możesz odinstalowac i instalować ile razy zechcesz: dane dot. kategorii, plikow etc. są w bazie i odinstalowanie Remository nie usuwa ich, za to od nowa bedziesz musial konfigurowac uprawnienia dla uzytkownikow, rozszerzenia plikow, sciezki, klasy css itp.

webdj.pl
16-12-2006, 10:35
WITAM, PRÓBUJE ZAINSTALOWAĆ REMOSITORY 3.40 PL NO I NIECHCE MI SIE ZAINSTALOWAĆ, WYWALA MI COŚ TAKIEGO:


Wczytaj component - Wczytanie pliku NIEUDANE
Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML.
[ Dalej... ]
Wczytaj component - Niepowodzenie
Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/srv/www/htdocs/web1896/html/media/install_4583b4c302a64/
[ Dalej... ]


CO MAM ZROBIĆ ? - Pomocy :(

Black6666
13-01-2007, 14:36
ReMOSitory 3.40 brak komuniktatu "zaloguj się by móc pobierać pliki" zrobiłem konwersje bazy i niestety nie pomogło prosze o pomoc :)

Pozdrawiam

WMP
14-03-2007, 15:56
no właśnie, i co z tym komunikatem??