PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka stron na jednej Joomli



Cin3k88
13-07-2011, 19:55
Witam serdecznie,

na potrzeby projektu który chciałbym zrobić, szukam komponentu który pozwoli na stworzenie powiedzmy 20 stron, ale...

1. Każda strona może mieć taki sam layout (więc to nie problem)
2. Na każdej ze stron powiedzmy 50% treści będzie się różniło od siebie (będzie 20 subdomen dla 20 miast), ale część newsów chciałbym by było współdzielonych, czyli dodaje do jakiejś kategorii i na wszystkich 20 stronach pojawia się dany news, ale gdy dodam do innej to pojawia mi się ten news tylko na danej subdomenie.

Jak rozwiązać coś takiego? Próbowałem Virtual Domains ale nie potrafie tego skonfigurować by działało. :zagubiony:

Może jest jakieś sensowniejsze rozwiązanie czegoś takiego niż komponent?

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc!

PeFik
13-07-2011, 22:18
a RSS + automatyczne artykuły z RSS - wtedy można to zrobić prosto i prawie bez kosztów.

Robiłem coś na ten wzór właśnie w/w metodą - i działało na 2 stronach. /Nie mogę podać linków, więc musisz wierzyć na słowo/

Cin3k88
14-07-2011, 08:25
Ale proponujesz zrobić jednak 20 osobnych instalacji joomla i każdy z osobną bazą danych i wtedy po prostu pobieranie artykułów przez RSS?

btw. bardzo lubie czytać Twojego bloga, zawsze jak szukam czegoś w google to link do niego jest przynajmniej w pierwszych 3 wynikach :)

PeFik
14-07-2011, 08:36
który pozwoli na stworzenie powiedzmy 20 stron - takie przecież było twoje założenie, osobne strony a nie "podstrony = artykuły" przecież, hmm?

Tak, dajesz fajny komponent do generowania RSS-ów , chyba że wolisz wbudowany, oczywiście linków do kanału nie zdradzasz na froncie, żeby ktoś inny się nie dossał i tylko instalujesz komponent do automatycznych artykułów i ... mniej więcej na tyle, chyba że po prostu będziesz wyświetlał modułem owe RSS.

Chyba nie tylko google mnie lubi, hihi. Dzięki.

Cin3k88
14-07-2011, 09:01
- takie przecież było twoje założenie, osobne strony a nie "podstrony = artykuły" przecież, hmm?

Tak, dajesz fajny komponent do generowania RSS-ów , chyba że wolisz wbudowany, oczywiście linków do kanału nie zdradzasz na froncie, żeby ktoś inny się nie dossał i tylko instalujesz komponent do automatycznych artykułów i ... mniej więcej na tyle, chyba że po prostu będziesz wyświetlał modułem owe RSS.

Chyba nie tylko google mnie lubi, hihi. Dzięki.

Wielkie dzięki za sugestie, zabieram się za testowanie :)