PDA

Zobacz pełną wersję : Brak możliwości zmiany rozmiaru grafiki



tkasob
13-07-2011, 23:03
Witam,

Joomlę po raz pierwszy zainstalowałem parę dni temu próbując uczyć się ją od podstaw,
Zgodnie z zapisami zakupionej przeze mnie książki (a potem także z podejrzanymi video-tutorialami) po wstawieniu grafiki do artykułu powinienem mieć możliwość zwiększania/zmniejszania jej rozmiarów.
Niestety jest to niemożliwe. Jakiekolwiek kliknięcie na grafikę (jej środek lub krawędzie) powoduje jedynie jej zaznaczenie.
Próbowałem przegrzebać siec w poszukiwaniu rozwiązania, ale nie znalazłem nawet, aby ktoś miał podobny problem (może za słabo szukam :)
Dodatkowo, w związku z tym, że nie mogę zmieniać rozmiarów grafik nie działają mi dodatki typu: mavik Thumbnails itp.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i może mi podać rozwiązanie tego problemu, czy też skazany będę na konieczność ustawiania wielkości grafik w zewnętrznym edytorze?

Pozdrawiam,
Tomek

zbig1972
14-07-2011, 00:11
Kliknij na obrazek w trakcie edycji artykułu. Wybierz z dostępnych ikonke z drzewkiem tj. Wstaw/edytuj obrazek. Druga zakładka - Wygląd/Rozmiary. Ustaw tutaj szerokośc i wysokość obrazka.