PDA

Zobacz pełną wersję : Cenniki dla zarejestrowanych (nie każdy klient może pobrać te same cenniki)



sylwekb
13-11-2006, 10:15
Joomla 1.0.11 Witam. Mam pytanie. Czy istnieje możliwość zrobienie czegoś w stylu działu CENNIKI ale potrzebne jest żeby klienci logowali się do strony i dopiero mogli pobrać aktualne cenniki (ALE UWAGA !!! – nie każdy klient może pobrać te same cenniki – niektórzy mogą pobrać tylko część cenników) ?? Czy jest może jakiś tego typu konponent moduł, czy można się obejść bez modułu?

stone
13-11-2006, 22:48
Może być problem bo Joomla oferuje dosyć wąskie zarządzanie grupami, bez możliwści podziału w ich obrębie. Jest dodatek który zwiększa te możliwości ale nie pamiętam teraz jego nazwy. Poszukaj na forum lub na extensions.joomla.org . Może on ma to czego szukasz

Rybik
13-11-2006, 23:08
daj wszystkie pliki dla zarejestrowanych a te "tajniejsze" dodatkowo zabezpiecz za pomocą htpasswd -> instrukcja (http://www.amm.net.pl/htaccess.htm)

to rozwiazanie oczywiscie dobre nie dla wszystkich ale moze akurat wystarczy

jezeli koniecznie potrzebujesz zaawansowane opcje grup to tylko joomla bez admina PL i dodatek JACL plus

sylwekb
14-11-2006, 12:33
Dziękuję za szybkie informacje, tylko co zrobić jak już się ma tego admina pl. Trzeba stawiać wszystko od początku czy jest jakaś bezbolesna sztuczka:) ?

zwiastun
14-11-2006, 20:10
a w czym Ci przeszkadza admin.pl?
Sztuczka jest prosta w razie co - nadpisac spowrotem oryginalnym pakietem. Wywołac konfigurację globalna, zapisać (nie będzie ustawienia języka dla admina - konieczna czynność)

sylwekb
15-11-2006, 17:13
Witam, wszystko z instalacją poszło dobrze mimo początkowych problemów z uprawnieniami do plików. zaktualizowałem sobie kod do Joomla 1.0.11 i ściągnąłem JACLPlus desygnowanej do wersji Joomla 1.0.11. Tylko nie bardzo wiem jak uzyskać efekt tzn różne pliki cenników do pobrania dostępne dla różnych użytkoweników. Czy może ktoś ma jakąś instrukcję jak to się robi bo szukałem u twórcy JACLPlus i tam nie ma tylko są instrukcje instalacji, oczywiście może być po angielsku, będę bardzo wdzięczny.