PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z edytorem JCE



piratka
15-07-2011, 21:58
Bardzo dobrze przejrzałam najpierw Google w celu znalezienia odpowiedzi i znalazłam różne ale wydaje mi się że moje ustawienia są prawidłowe ale od początku.

Posiadam portal na którym wszystko do dziś ładnie sobie chodziło, przeczytałam o nowszej wersji edytora JCE 2.0, pobrałam i zaktualizowałam, natomiast tekst w komponencie mi się wysypał (chyba z powodu braku polskiego tłumaczenia) więc go wywałam i zainstalowałam ponownie JCE 15713 wraz z pluginem. Otworzyłam artykuł a tu nie widać edytora.

W Konfiguracji Joomla jest ustawiony edytor JCE tak samo każdy użytkownik ma ustawiony edytor JCE. w Komponencie wszystko jest poprawnie ustawione mimo to edytora nie ma :(

Edytor Tiny jest widoczny ale nie chce go używać :( i nie wiem teraz co zrobić ehhhhhh

zwiastun
15-07-2011, 22:01
Taki jest efekt czytania po łebkach - JCE 2.0 jest przeznaczony dla Joomla 1.6+
1. Odinstaluj raz jeszcze.
2. Usuń dokładnie ślady po instalacji, w tym pliki z katalogów /language i /administrator/language
3. Zainstaluj jeszcze raz wersję 15713

piratka
15-07-2011, 22:05
Od 4 dni jest dostepna stabilna wersja JCE 2.0 zarówno dla 1.5 jak i 1.6
http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/editor/joomla15x

Po odinstalowaniu komponentu i dodatku wydaje mi się że z bazy wszystko znika ale może nie mam racji :(

zwiastun
15-07-2011, 22:21
A to sory, nie zajrzałem :) Tej wersji jeszcze nie zdążyłem przetestować. Z bazy znika wszystko, ale to nie jest kwestia bazy tylko plików językowych prawdopodobnie

piratka
15-07-2011, 22:32
Kompletnie zapomniałam o plikach językowych. POMOGŁO !! Dzięki wielkie, daj znać jeśli przetestujesz JCE 2.0 :)

---------- Post dodany o 19:32 ---------- Poprzedni post był o 19:26 ----------

Dobra ale jeszcze inne pytanie, jak można uruchomić w JCE wczytywanie mediów (np. mp3) na takiej samej lub podobnej zasadzie jak wczytywanie zdjęć? Pobrałam kiedyś dodatek ale ręcznie trzeba było w artykule wpisywać ścieżkę a wiem że powinno też się to dać w łatwiejszy sposób.

PeFik
15-07-2011, 22:41
Tak JCE można, ale trzeba dokupić członkostwo wtedy owszem uzyskasz dostęp do pluginu. Ale na twoje szczęście Piratko - jeszcze tego nikt nie spiracił, i trzeba zapłacić za cudzą pracę bodajże 20 euro, czy jakoś tak.

piratka
16-07-2011, 12:25
A no właśnie :) A czy jest jakieś inne darmowe narzędzie które umożliwia w prosty sposób wkładanie w artykuł plików? lub ścieżki do pliku? chodzi mi o to że osoba która pisze teksty na portalu nie za bardzo potrafi wpisywać skomplikowane ścieżki plików a chciałabym jej to jakoś ułatwić.

PeFik
16-07-2011, 19:33
Dla Joomla 1.5 - ano pełno tego, ano wystarczy rozjerzeć się po morzach i ocenach -> JED

np. http://extensions.joomla.org/extensions/directory-a-documentation/downloads/3115
nawet PL jest
INSTRUKCJA po POLSKU: http://wiki.joomla.pl/index.php/Attachments

Ahoj piraci i piratki ;):P

dominik_fil
24-10-2011, 15:26
Witam, na Joomle Wersja 1.5.15 wgrałem jce 1,5... i tam nie mogłem dodawać obrazków/grafiki. Odinstalowałem i zainstalowałem wersje com_jce_2015. I też to samo. Pojawia się okienko.

404 Not Found The request /administrator/index.php was not found on this server.


Tak samo gdy chce coś podlinkować.
Co można z tym zrobić?

PeFik
24-10-2011, 16:04
Trudno powiedzieć bez patrzenia pod maskę, bowiem...
Błąd jest idiotyczny, bowiem gdyby tak było nie działał by ci panel.


Zaktualizuj Joomla do 1.5.24 - potem sprawdź ponownie. A jak nie to ... musisz kogoś poprosić o pomoc.