PDA

Zobacz pełną wersję : Tłumaczenie 1.7_rc - do testów



zwiastun
15-07-2011, 21:25
W załączeniu pakiet języka polskiego dla Joomla 1.7 do przetestowania. Proszę o uwagi w tym wątku.

PeFik
15-07-2011, 21:55
Sugestie & "błędy" :
Panel administratora
Pokaż witrynę => Pogląd strony - mniej liter a lepiej oddaje sens
Zapisz i nowe => Zapisz i nowy - gdyż: nowy moduł, nowy artykuł, nowy użytkownik

Miejsce: administrator/index.php?option=com_users&view=user&layout=edit&id=42
COM_USERS_USER_FIELD_LASTVISIT_DESC
Data ostatniej wizyty => Data ostatniego logowania - gdyż wtedy oddaje prawdę, ponieważ ktoś mógł wejść na stronie nie będąc zalogowanym, a tego cms nie odnotuje , czyż nie

Miejsce: administrator/index.php?option=com_users&view=groups
Filtr grup => za słowem "grup" dodał bym twardą spacje, gdyż za bardzo przylega do [ ]
Tytuł grupy => a może lepiej Nazwa grupy

Miejsce: administrator/index.php?option=com_users&view=users
User successfully saved. => brak tłumaczenia
Filtruj według:* => jaki sens ma gwiazdka przy tej frazie

Miejsce plik: pl-PL.com_media.ini
COM_MEDIA_NAME="Nazwa obrazka" => Nazwa pliku (nie każdy plik jest obrazkiem)
COM_MEDIA_FIELD_MAXIMUM_SIZE_DESC="Maksymaln rozmiar wczytywanego pliku (w bajtach). Zero - bez limitu"


Poza tym wielkie dzięki

zbig1972
15-07-2011, 22:22
Miejsce: administrator/index.php?option=com_users&view=mail
Użytkownicy/Korespondencja/Szczegóły = 3 linia menu - brak tłumaczenia
Jest "COM_USERS_MAIL_FIELD_EMAIL_DISABLED_USERS_LABEL"

Już mi się podoba. Dzięki zwiastun.

PeFik
15-07-2011, 22:26
Faktycznie brakuje 2 linijek w pliku pl-PL.com_users.ini - linia 77 i 78

COM_USERS_MAIL_FIELD_EMAIL_DISABLED_USERS_DESC="If checked, disabled users will be included when sending mail"
COM_USERS_MAIL_FIELD_EMAIL_DISABLED_USERS_LABEL="Send to disabled users"

SUGESTIA PL-ki

COM_USERS_MAIL_FIELD_EMAIL_DISABLED_USERS_DESC="Jeśli zaznaczysz, wyłączeni użytkownicy zostaną uwzględnieni podczas wysyłania wiadomości "
COM_USERS_MAIL_FIELD_EMAIL_DISABLED_USERS_LABEL="Wyślij do wyłączonych użytkowników"

zwiastun
16-07-2011, 00:39
W załączeniu - pakiet z poprawkami (naniesiono w stosunku do poprzedniej wersji około 80 różnych zmian - uzupełnienia, poprawki + usunięcie zbędnych deklaracji)
Podziękowania dla @Galla Anonima za pomoc w przygotowaniu pakietu. Dziękuję za zgłoszone poprawki.

PeFik
16-07-2011, 08:49
Fajnie dzięki, ale nadal mnie gryzie temat frazy : Pokaż witrynę => Pogląd strony
bo widzę że zostało po staremu, w pliku: pl-PL.ini

zwiastun
16-07-2011, 09:16
To Cię pogryzie: Twoja oferta to więcej znaków :)

PeFik
16-07-2011, 09:39
Taki szczególik, może i byłem już śpiący jak liczyłem literki, ale wychodzi mi że jedna mniej. Ja u siebie (w instalacjach) zostawiam po swojemu.

piotreq
19-07-2011, 21:43
w części dla witryny w pliku install.xml jest odwołanie do plików

<filename>pl-PL.tpl_rhuk_milkyway.ini</filename> <filename>pl-PL.tpl_rhuk_milkyway.sys.ini</filename>
tych plików brak albo odwołanie jest zbędne, powoduje to problem przy instalacji języka

Maidenman
21-07-2011, 12:01
Dokładnie jak powyżej, u mnie całkowicie blokowało to instalację. Musiałem usunąć te dwie linijki i zrobić .zip-a ponownie. Dołączam poprawioną kompilację.

4197

jurek21
23-08-2011, 17:46
dzięki, u mnie też się na tym wywaliło. Wyrzuciłem te linijki i poszło. Natomiast jest 3 opcja w Rozszerzeniu - Witryna-Zaplecze i Treści. Tego trzeciego nie tłumaczy, natomiast nowe treści i meny pracują po polsku :)

zwiastun
23-08-2011, 22:42
1. A jakim cudem Ci wywaliło? Skąd pobierasz pliki, bo - mam nadzieję - nie z tego wątku na forum! W pakiecie udostępnionym po opublikowaniu 1.7 tę usterkę usunięto.

2.
Tego trzeciego nie tłumaczy, natomiast nowe treści i meny pracują po polsku

Możesz wyjaśnić, o co Ci chodzi? Czego Ci nie tłumaczy?

jurek21
24-08-2011, 08:18
Pobrałem starą, zainstalowałem no i próba nieudana. Zmieniłem wg. tego posta i poszło. Natomiast przepraszam, bo mogło dojść do pomyłki. Sam korzystałem z translatorów na 1.5.22, ale tu chodziło o 3 opcję w Rozszerzeniu 1.7(witryna,zaplecze no i treści. tu zainstalowane przykładowe treści nie tłumaczą się, choć opcja jest, to tylko english.Ktoś mi tak odburknął, że od razu przeszedłem na wordpressa4296

zwiastun
24-08-2011, 11:17
A skąd Ci przyszło do głowy, że ta opcja służy do tłumaczenia przykładowych treści?