PDA

Zobacz pełną wersję : 1.5 >1.6 jUpgrade, home.plg, reczna edycja czy coś jeszcze?



czesuav
16-07-2011, 17:18
Witam,

Mam sobie taką witrynkę na już w tej chwili po dramatycznych zabawach Joomli 1.6.5.

Jako że migruję to od jakiegoś czasu do 1.0.13 nie mam pewności co do ostatecznego efektu, nie bardzo wiem jak to porównać, pobieżnie sprawdziłem - ilość artykułów oraz np userów zgadza się. Czy jest jakaś możliwość porównania dwóch baz danych? Wyjściowej z 1.0.13 z 1.6.5 chyba nie... przecież to inna struktura miała być ?

W każdym razie boli mnie bardzo inna kwestia. Nie udało się zmigrować Joomli 1.5 do 1.6 bezboleśnie. Nie wyświetlał się admin panel, było sporo ciekawych zachowań. Przerobiłem wg tego co znalazłem, z palucha kilka plików ręcznie:

configuration.php




public $live_site = ”;
na
public $live_site = ‘http://domena.pl/’;oraz:


I've solved modifying the file /libraries/joomla/filesystem/path.php on the line 169 from $path = JPATH_ROOT; to $path ="/"Po samej modyfikacji pierwszego pliku Joomla wykazywała już oznaki jakiegoś ożywienia, niemniej bez modyfikacji tego drugiego nie byłoby efektu pożądanego wydaje mnie się. To w home.pl stoi.

Teraz piszę głównie po to, żeby uzyskać infomację, jak można zweryfikować, czy moje 'rzeźnicze' działania aby nie uszkodziły zbyt wiele :)

Podobnie, chciałbym wiedzieć, czy ktoś juuż może robił coś podobnego do mojej migracji z 1.5 do 1.6 i jakie to miało skutki dla nowej Joomli - 1.6 którą póki co ja planuję do udostępnienia dla userów.

Czegoś takiego jak kiedyś w 1.0.x "global checkin" tu nie widzę. Ale to chyba nawet do czego innego służyło.


Mi chodzi po prostu o możliwe jak największe potwierdzenie, zweryfikowanie na milion procent stabilności tego rozwiązania.

za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

zwiastun
17-07-2011, 14:24
1. Poprawna migracja z 1.0 do 1.5. To nigdy nie jest migracja bezstratna.
2. Proponuję użyć mtwMigratora do tej migracji
3. Migracja z 1.5 do 1.6 po sprawdzeniu poprawności działania 1.5 po migracji
4. Całość przeprowadzić lokalnie na lokalnym serwerze testowym a dopiero potem przenosić na działający serwer

czesuav
18-07-2011, 15:17
No tak,
to chyba w obecnej sytuacji pozostaje mi tylko ręczna werfukwacja zawartości. Nie dlatego że nie mam kopii. Po prostu leniwy jestem.

Czy coś można jednak zrobić żeby ew błędy w samej Joomli wychwycić?