PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ukryć część opcji Zaplecza



Mateluta
17-07-2011, 11:01
Witam, moglibyście podać nazwę jakiegoś dobrego modułu pozwalającego ukryć niektóre opcje Zaplecza dla użytkowników o ograniczonych prawach korzystania? Czy sa w ogóle takie moduły? Np. chciałbym, aby użytkownik końcowy, któremu przekazałem serwis, nie mógł wejśc np. do zakładki "Narzedzia"... Pozdrawiam!

pyziak
17-07-2011, 11:20
1. Joomla 1.6
2. Poszukać na JED - słowo kluczowe ACL

PeFik
17-07-2011, 13:37
3. Skorzystać z innego szablon panelu administracyjnego, kilka z nich opisałem w książce oraz na blogu (patrz poniżej)

Mateluta
18-07-2011, 09:40
Pyziak i PeFik - wielkie dzięki za odpowiedź. Teraz już wiem jak się do tego zabrać. Pozdrawiam!

PS. PeFik - pochwalę się, że mam Twoją książkę już od jakiegoś czasu ("Budowa i modyfikacja szablonów")... Właśnie zaswitała mi złota myśl - zajrzeć do tej książki:)


Pozdrawiam!

PeFik
18-07-2011, 17:22
Właśnie zaswitała mi złota myśl - zajrzeć do tej książki
Tak się właśnie zastanawiałem czemu mi się kamerka ukryta w książce na Twojej półce zakurzyła i obrosła kotami:D hehehe

Oczywiście od czasu jej napisania pojawiły się nowe szablony, dziś np. wdrażałem AdminPraise 3 - który ma własne górne menu w panelu, którym można zarządzać. Wszystko zależy od 2 czynników: ile masz czasu na naukę - modyfikacje oraz środki, które chcesz/możesz zainwestować w komercyjne rozwiąznia.