PDA

Zobacz pełną wersję : Przesłanie zapytania z pluginu do modułu i odebranie danych przez plugin



tristan
17-07-2011, 19:11
Mam napisany moduł, który spełnia moje wszystkie oczekiwania. Jednak muszę napisać plugin, który prześle zapytanie do modułu i ten po przeliczeniu wyśle wynik do pluginu.
Jak powinno to wyglądać? Czy jest to możliwe

Jola
17-07-2011, 22:43
Witam,
ciekawe jakiej reakcji oczekujesz po tak sformułowanym pytaniu.

tristan
18-07-2011, 07:03
Rozumiem:)

Mam moduł mod_wyszukaj, który wyszukuje dane w bazie danych, odpowiednio do zapytania. Cały moduł to szereg funkcji, ponieważ wyszukiwanie może następować na wiele różnych sposobów. Mi zależy aby przesłać do tego modułu już konkretne dane, a ten moduł miałby wyszukać i zwrócić tablicę wyników. Moduł powyższy nie wyświetla wyników bezpośrednio, przekazuje w postaci zmiennej sesji do następnego modułu wyniki w postaci tablicy obiektów klasy stworzonej na potrzeby modułu.
I teraz chciałbym na zasadzie pluginu all_weblinks przeszukać artykuł, jeśli znajdziemy tekst {planZajec parametry}{/planZajec} to w jego parametrach będą wszystkie dane potrzebne do wyszukania już konkretnego planu zajęć. W tym momencie pisania pluginu się zatrzymałem. Myślałem, aby przerzucić wszystkie funkcje i klasy z modułu mod_wyszukaj do pluginu, ale to byłoby bez sensu, ponieważ plugin zwiększył by się o kilka set, jeśli nie tysięcy linijek kodu.

Jola
18-07-2011, 21:58
Hmmm...
myślę, że taką funkcjonalność obsłuży sam moduł, bez udziału pluginu.
- Podstawowy projekt modułu - pobiera treść artykułu obecnie wyświetlanego na stronie (chyba nie problem)
- zamiast wyświetlać treść - filtrujesz pod kątem wystąpienia Twojego specjalnego wyrażenia i wynik "odcedzenia" przekazujesz do funkcji wyszukującej.
- Musisz jednak odfiltrować artykuł z wyrażeń specjalnych przed prezentacja na stronie
:)