PDA

Zobacz pełną wersję : Joom!fish - nie chce tłumaczyć



shino512
18-07-2011, 10:47
Hej,

Robię tłumaczenie strony za pomocą Joom!Fish (V2.1.6), wszystko było w porządku. Ale dodałam ostatnio język rosyjski do strony i wszystkie tłumaczenia się dodały oprócz jednego artykułu. Gdy zapisuje tłumaczenie to Joom!Fish wymazuje mi (?!) treść artykułu z językiem rosyjskim. Z żadnym innym nie było problemów. Próbowałam dodać nowy artykuł no i go przetłumaczyć, ale dzieje się to samo. Nic nie mogę napisać, żadnej treści, ani po rosyjsku, ani po polsku itd. w samym Joom!Fish. Dodam, że metadane, tytuł i inne parametry mogę dodawać i zmieniać.

Gall Anonim
18-07-2011, 10:51
A czcionki i kodowanie ok?

shino512
18-07-2011, 11:32
Wszystkie artykuły przetłumaczyłam oprócz tego jednego. Wiec z tym jest w porządku. Zrobiłam nowy artykuł nie przypisując go do żadnej kategorii napisałam po polsku i po rosyjsku i działa. Z tamtym dalej jest problem :P Nikt nie zauważy ze podmieniłam artykuł, ale zastanawiam się dlaczego tylko ten jeden nie działa??

Gall Anonim
18-07-2011, 13:45
@shino512
Przejdź w tryb edycji html w jednym oraz drugim przypadku i zerknij gdzie jest "fizyczna" różnica.
No i schowaj ozor - bo fakt że problem jest dalej - nie stanowi jakiejkolwiek podstawy do takiego zachowania, tym bardziej jeżeli ktoś Ci daje radę która może (choć nie zawsze musi) pomóc.
Pzdr

shino512
21-07-2011, 15:33
Ja nie widzę nic niepokojącego w kodzie html. Żadnej różnicy nie widzę, są znaczniki nowej linii oraz linków i to wszystko. I dlatego nie wiem jaka jest tego przyczyna. Sprawdziłam też czy w innych artykułach w są jakieś niezamknięte znaczniki albo coś, ale niestety nie mogę znaleźć błędów, a szkoda, bo może to rozwiązało by sprawę. Inne artykuły działają i mogę dodawać tez nowe, które też można przetłumaczyć.

A ten ozor był skierowany tylko i wyłącznie do problemu, który powstał i nie chciałam nikogo urazić.

Jola
21-07-2011, 16:25
Witam,
podaj adres strony z tym artykułem.

shino512
21-07-2011, 20:31
W tej chwili artykuł, którego nie mogłam przetłumaczyć wyłączyłam i dodałam inny o tej samej treści. A nie chce teraz go włączać, bo nie chcę wprowadzać oglądających stronę WWW w błąd.

Jola
21-07-2011, 23:07
Na przyszłość warto wiedzieć, że żeby pokazać artykuł na stronie nie musi być podlinkowany pod menu czy należeć do wyświetlanej na stronie kategorii.
Wystarczy, że jest opublikowany i znasz jego id. Po wpisaniu informacji o nim informacji na pasku adresu - wyświetli się na stronie. :)

shino512
22-07-2011, 09:41
No tak.. Nie pomyślałam o tym. Podaje adres do artykułu:
europutz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=53&Itemid=53&lang=ru

Pokazuje tytuł po rosyjsku, a zawartość jest po polsku, ponieważ jak pisałam wcześniej nie mogę dodać treści w tym języku. Po wpisaniu czegokolwiek i zapisaniu po prostu mi znika cała treść.