PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zainstalować hwdVideoShare ???



dudka
18-07-2011, 17:17
Próbuje to zrobic cały dzien i nie mogę. Pobrałam paczkę hwdVideoShare Component Nightly Build ze strony http://hwdmediashare.co.uk/downloads/category/7. Próbuje zainstalować ten dodatek w joomla i za cholerę nie moge, ciągle wyskakuje jakiś błąd, a to że problem z XLM, a to że plik źle skompresowany, albo ładuje, laduje i nic, pusta strona wyskakuje. Proszę was napiszcie krok po kroku jak to cholerstwo dodać do joomla 1.5. Co ja xle robię? Od razu mówie jestem zielona, dopiero sie uczę. Chcę stworzyć stronę, gdzie uzytkownicy mogliby dodawać krótkie filmy, stworzyć wideo galerie. Jest to mozliwe ? Proszę osoby, które sie znają o wyrozumiałość dla nowicjuszki.
A jesli Wy chłopaki nie będziecie chcieli mi pomóc to gdzie szukać instrukcji i informacji.

Gall Anonim
18-07-2011, 18:04
@dudka
a.link
b.info o hostingu - gdzie
c.N tym forum Dziewczyny (są naprawdę super fachowcami) i chłopaki
d. Lektura regulaminu
Pzdr

PeFik
18-07-2011, 18:12
Przy okazji - wersje nocne "Nightly Build" - nie zawsze są pozbawione błędów, wiec lepiej skorzystać z wersji Beta - link powyżej.

Jeśli coś - plik - ma w swojej nazwie słowa "UNZIP_FIRST" - to trzeba czytać ze zrozumieniem i rozpakować paczkę (archiwum) nim się człowiek (w tym kobieta) weźmie za instalowanie.

:P

AndiC
18-07-2011, 18:22
Próbuje to zrobic cały dzien i nie mogę..
My również Ciebie witamy :)
Przed chwilką spróbowałem tą wersję zainstalować na "localu" i bez problemu!
Spróbuj drugiej metody instalacji, czyli skopiuj pliki poprzez FTP na serwer.
Polskie tłumaczenie jest gdzieś na forum.
Pozdrawiam Andi

Ps. Nightly Build jest gotowe do instalacji zaraz po pobraniu, to "Beta [ Krönig ]" jest spakowana podwójnie.

dudka
18-07-2011, 18:25
Okay, pewnie nie jest to forum dla początkujących, jesli tak to sobie pójdę i nie będę zawracać głowy. Ale gdzie w takim pazie do cholery takie forum jest...zaraz z nerwów sie porycze.
Pobralam paczke beta, wypakowalam do folderu na pulpit ( pewnie źle, powinnam gdzie indziej )

Hosting mam na cba.

AndiC
18-07-2011, 18:34
Nie rycz, nie rycz :) Spróbuj zainstalować teraz komponent czyli "com_hwdvideoshare.tar.gz" Poprzez instalator z Joomla, jeśli dalej będzie problem to ta druga metoda jeszcze pozostaje.

zwiastun
18-07-2011, 18:39
Dla początkujących, Miła Panno są poradniki, instrukcje, książki a nie forum. W ogóle nie wypada, a tym bardziej miłym Pannom, przeklinać publicznie, zwłaszcza, że przeklina samą się!


Pobralam paczke beta, wypakowalam do folderu na pulpit ( pewnie źle, powinnam gdzie indziej )...

Jak już będziesz wiedzieć, to sama będziesz się śmiać z tego pytania.

Zanim zbudujesz swoje Youtube, zrób parę prostszych rzeczy wedle tego poradnika:
http://wiki.joomla.pl/index.php/Joomla_1.5._Szybki_start

dudka
18-07-2011, 19:31
O rany, ale na mnie tu krzyczą ;))
Klne jak szewc, ponieważ siedze nad ta joomlą od rana, pomysł na strone wpadł mi wczoraj do glowy, nie mam czasu na podręczniki, ja musze to zrobic już, malo tego, SAMA :) Zainstalowałam w joomli wszystko z tej paczki oprócz tego com_hwdvideoshare.tar.gz - TAR+GZIP, to sie ładuje i ładuje i jest czysta strona. Ale pokombinuje tak jak radzicie, może dam radę :)

AndiC
18-07-2011, 20:50
@dudka Jest taka zasada, Komponenty instaluje się pierwsze a to com_.... oznacza że jest to właśnie Komponent i to jedyny w tej paczce.

dudka
21-07-2011, 20:55
Nie umiem tego zrobić :( Próbowalam innych komponentów, ale chciałabym ten :(

PeFik
21-07-2011, 22:00
"Nie placz ewka bo tu miejsca brak na twe babskie lzy"

Już wiem, a to dlatego że plik ma 5 MB (zatem Joomla , najpierw musi wczytać ów plik), coś mi się wydaje że masz ograniczenie wielkości wczytywanego pliku, zatem stąd ów problem.

---------- Post dodany o 21:00 ---------- Poprzedni post był o 20:57 ----------

p.s.
Wejdź do Pomoc -> Informacja o systemie , a teraz zakładka PHP Info
I napisz ile masz w następujących polach

memory_limit : ........
max_file_uploads: ..........
max_execution_time: .......

dudka
21-07-2011, 22:12
Dzięki piękne za odzew :)
A więc, informacje o PHP zakładka jest pusta...

palyga007
21-07-2011, 22:17
Zostawiłem Ci wiadomość na PW...

PeFik
21-07-2011, 22:19
Napisz do admina, niech ci odpisze, wtedy ustalimy co dalej.

"Ale wkoło jest wesoło...."

Ewentualnie utwórz plik testownik.php i wklej do niego

<?php phpinfo(); php?>

Wrzuć na serwer i uruchom www.domena.pl/testownik.php - powinno pojawić się w/w info tak czy siak.

palyga007
21-07-2011, 22:26
Serwer WWW: nginx

hmm...

dudka
21-07-2011, 22:33
I co to oznacza bo zielona jestem?

palyga007
21-07-2011, 22:54
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nginx


Komponent został zainstalowany (za którymś razem się po prostu "przepchnęło").

dudka
21-07-2011, 23:46
Już poczytałam o tym Nginx :)


---------- Post dodany o 20:46 ---------- Poprzedni post był o 20:42 ----------

Bardzo dziękuję Wam za pomoc, w szczególności palyga007 . To jest to czego szukalam i na czym będzie opierać sie moja strona :)