Logowanie

Zobacz pełną wersję : Antyspam w "Zapytaj o cenę" i "Zapytaj o produkt" - Vituemart



Pitusiek
18-07-2011, 23:44
Chciałbym zabezpieczyć formularz "Zapytaj o cenę" i "Zapytaj o produkt" w Virtuemart przed spamowaniem Captchą lub innym sposobem. Czy istnieje jakiś komponent który to umożliwia? A może jakiś inny sposób?

pablop76
26-08-2011, 14:35
Ja użyłem coś takiego http://pliki.joomla.pl/katalog/dostep-i-bezpieczenstwo/filtry-antyspamowe/osol-captcha.html na stronie www. zaproszenia-sorrento .pl

---------- Post dodany o 12:29 ---------- Poprzedni post był o 12:26 ----------

W odpowiednim miejscy należy wkleić kod
<?php
global $mainframe;
//set the argument below to true if you need to show vertically( 3 cells one below the other)
$mainframe->triggerEvent('onShowOSOLCaptcha', array(false));
?>

---------- Post dodany o 12:35 ---------- Poprzedni post był o 12:29 ----------

/components/com_virtuemart/themes/wybierz temat którego używasz/templates/pages/shop.ask.tpl.php Kod musi znajdować się przed butonem "wyślij"

Pitusiek
26-08-2011, 23:06
Właśnie czegoś takiego szukam, wkrótce przetestuję Twój sposób na mojej stronie.

vereb
19-10-2011, 09:32
Witajcie, dopytam jeszcze bo rozwiązanie jest interesujące. Widze tylko jeden problem- jeśli źle wypełnie lub nie wypełnie pola Captcha przenosi mnie do strony głównej z informacją o błędzie w wypełnieniu pola. Jest możliwość wrócenia do formularza, ale wpisane dane znikają i klient musi wpisywać je od nowa. Da się temu zaradzić?