PDA

Zobacz pełną wersję : Sortowanie wg. daty dodania artykułów ZAPLECZE



krzakx
19-07-2011, 13:05
Witam,
Powiedźcie proszę czy się da a jeśli tak to w jaki sposób, ustawić aby domyślnie artykuły sortowały się w widoku zaplecza w ten sposób (wg. daty dodania)

http://screenshooter.net/data/uploads/ce/nh/ibei.jpg

krzakx
11-12-2011, 13:50
Czy napisałem coś nie jasno? Czy nikt nie zna rozwiązania?

zwiastun
11-12-2011, 14:07
Da się. Ale to przerabianie Joomla na Moomlala. W Joomla 1.6+ można stosować technologię nadpisywania szablonów w odniesieniu do układów zaplecza. Zatem do dzieła.

krzakx
11-12-2011, 14:37
OK. Na temat nadpisywania czytałem i chętnie się tego nauczę jednak nawigowanie po dokumentacji Joomli jest dość ciężkie, ponieważ języki artykułów jak i artykuły do poszczególnych wersji J! są mieszane. O ile język nie jest problemem, to nie raz zastanawiam się czy to co czytam na temat J! 1.5 znajdzie zastosowanie w J! 1.7

Wracając do zadania.
Czy dobrze myślę że powinienem odpowiednio zmodyfikować plik
/administrator/components/com_content/views/articles/view.html.php , który po modyfikacji umieszczę w
/administrator/templates/bluestork/components/com_content/views/articles/view.html.php ?

Troszkę umiem posługiwać się CSS, html, PHP ale nie mam pomysłu na temat tego co odpowiada za domyślne wyświetlanie artykułów w takiej a nie innej kolejności. Proszę o pomoc.

creatiff
21-02-2012, 21:56
no i jak udało się? bo chcę podobnie coś?

krzakx
28-02-2012, 16:04
Niestety bez efektów, błądzę po tych szablonach... nie potrafię się nauczyć ani tego załapać.

szopik
29-10-2012, 12:19
Mi się udało zmienić sortowanie jednak ja potrzebowałem po id od najnowszych.
w pliku:

administrator/components/com_content/models/articles.php

w linijce 97 należy zmienić wartość title i kierunek sortowania :

// List state information.
parent::populateState('a.title', 'asc');