PDA

Zobacz pełną wersję : Problem Joomla PHP 5.3 po zmianach



Tielegin
19-07-2011, 13:11
Witam!

Posiadam stronę, która jest oparta na Joomlia 1.5.12. Ze stroną wszystko było dobrze do momentu gdy firma hostująca nie ulepszyła PHP do wersji 5.3 Powszechnie znany jest brak kompatybilności i problemy wynikające z tego faktu. I w tym przypadku na stronie pojawiło się sporo błędów.

Po moich interwencjach administratorzy zaimplementowali pewne dodatki i część błędów zniknęła, jednakże nie wszystkie. Nie mam możliwości zarządzania pozycjami menu, zniknęło sporo różnych funkcji z inny modułów do zarządzania treścią. Przykładowe komunikaty poniżej


Warning: Parameter 4 to JHTMLMenu::treerecurse() expected to be a reference, value given in /export/sun1000-2/obrabiarki/public_html/libraries/joomla/html/html.php on line 87

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in ......./public_html/administrator/components/com_menus/models/list.php on line 143

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /export/sun1000-......./public_html/administrator/components/com_menus/models/list.php on line 147

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /export/sun1000-...../public_html/administrator/components/com_menus/views/list/view.php on line 65


I teraz moje pytanie (biorąc pod uwagę, że nie jestem informatykiem, a stronę wykonałem charytatywnie) czy jest możliwość naprawienia pozostałych błędów i odzyskania pełnej funkcjonalności od strony administratora?

neo_fox
19-07-2011, 13:15
Posiadam stronę, która jest oparta na Joomlia 1.5.12.


No to na początek wypadałoby zrobić aktualizację bo się bardzo dziwię że strona jeszcze nie stała się ofiarą ataku. O ile pamiętam przed 1.5.13 można w łatwy sposób przejąć konto admina.



Powszechnie znany jest brak kompatybilności i problemy wynikające z tego faktu.


Pierwsze słyszę. Mam cały czas 5.3 i działa bezproblemowo :podstep:

Tielegin
19-07-2011, 13:18
Co do kompatybilności PHP 5.3 z joomla wystarczy skorzytać z google :).
Jeżeli chodzi o wersję 1.5.12 to szablon z którego korzystam działa prawidłowo na tej wersji.
Na najnowszych wersjach jest sporo błędów i wiele sliderków itd nie chce chodzić.

neo_fox
19-07-2011, 13:21
Co do kompatybilności PHP 5.3 z joomla wystarczy skorzytać z google :).


To że ktoś gdzieś coś napisał nie musi oznaczać że to prawda. Jak napisałem, ja mam najnowszą wersję Joomla! 1.5 i działa pod PHP 5.3 bez jakichkolwiek problemów.



Jeżeli chodzi o wersję 1.5.12 to szablon z którego korzystam działa prawidłowo na tej wersji.
Na najnowszych wersjach jest sporo błędów i wiele sliderków itd nie chce chodzić.

No skoro jakiś (kiepski) szablon jest dla Ciebie ważniejszy niż bezpieczeństwo strony i prawidłowe działanie tejże, to bardzo mi przykro

Tielegin
19-07-2011, 13:22
Trudno mi polemizować :) w tym momencie, nad szablonem :).
Wolałbym skupić się nad problemem :).

neo_fox
19-07-2011, 13:23
Wolałbym skupić się nad problemem :).

Rozwiązanie problemu: zaktualizuj Joomla!

zwiastun
19-07-2011, 13:34
I inne oprogramowanie. Owe przewijacze też pewno już dawno zostały zaktualizowane.
Numer konkretnego wydania Joomla! 1.5 ma takie samo znaczenie dla działania szablonu napisanego (poprawnie) dla Joomla 1.5, jak wiatrak do piernika. Owe błędy to pewno jakaś niezgodność bibliotek js, a więc rzecz do rozwiązania.

Tielegin
19-07-2011, 13:37
Zgadzam się :) Wszystkie problemy są do rozwiązania :). Tylko jak zastąpię jeden problem trzema :) to bliżej rozwiązania nie będę :] Nie znam się w pełni na js ani php. Szablony na joomli działają różnie w zależności od tego na czym joomla jest postawiona. Spróbuje zrobić tak jak kolega sugerował. Zresztą innego wyjścia raczej nie mam. Pozdrawiam!

Dzięki za rady :)

Wykonałem aktualizację joomli do 1.5.22. Problem z PHP 5.3 zniknął.
Co prawda delikatne błędy z szablonem są ale niewielkie, prawie niezauważalne.

Pozdrawiam!
I jeszcze raz dzięki!