PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kodowaniem po przeniesieniu Joomla na inny serwer



brutti
19-07-2011, 21:39
Witam serdecznie,

Szukałem rozwiązań na tym forum i nie tylko i mimo, że podobnych tematów jest wiele nie poradziłem sobie z tym problemem - prawdopodobnie z powodu mej niewiedzy lub braku umiejętności w zastosowaniu niektórych zaproponowanych rozwiązań.

W skrócie - przeniosłem stronę z jednego serwera na drugi. Po przeniesieniu plików, bazy i dokonaniu odpowiednich zmiany w konfiguracji strona uruchamia się prawidłowo - jednak bez polskich znaków. Na serwerze oryginalnym znaki polskie wyświetlają się prawidłowo.
Z informacji znalezionych w Internecie wnioskuję, że problem jest z kodowaniem podczas importu/exportu danych z bazy danych MySQL (wykonywane poprzez phpMyAdmin). Nie znam się jednak na tym dobrze.

Informacje o serwerze pierwotnym:
OS: CentOS
PHP: 5.1.6
MySQL: 5.0.45
Joomla: 1.0.15
System kodowania znaków dla MySQL (z phpMyAdmin): UTF-8 Unicode (utf8)System porównań dla połączenia MySQL (z phpMyAdmin): utf8_unicode_ci

Informacje o serwerze nowym:
OS: Ubuntu
PHP: 5.2.10
MySQL: 5.1.54
Joomla: 1.0.15
System kodowania znaków dla MySQL (z phpMyAdmin): UTF-8 Unicode (utf8)System porównań dla połączenia MySQL (z phpMyAdmin): utf8_unicode_ci

Po wyeksportowaniu bazy do pliku SQL pojawia się w nim na początku:
CREATE DATABASE `baza_danych` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;

Jeszcze jedna ważna wiadomość - w starej bazie danych jak przeglądam tabele to tam też nie ma polskich znaków - ale na stronie już są!!!

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

kiki05
20-07-2011, 08:27
Zainstaluj sobie https://www.akeebabackup.com/, zrób kopię, przenieś na nowy serwer rozpakuj i powinno grać.