PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po aktualizacji Joomla 1,6,5 --> 1,7



sylwekb
20-07-2011, 08:45
Witam

Dziś zaktualizowałem Joomla przez standardowy instalator z wersji 1,6,5 do 1,7, aktualizacja przebiegła poprawnie jednak nie widać artykułów i menu oraz szablonu, które były w systemie, pojawia się komunikat:
500 - JHtml: :icon nieobsługiwane. Pliku nie znaleziono.
Artykuły i menu oraz szablon są dostępne w panelu administracyjnym wszystkie mają status opublikowane.
Dodatkowo na zapleczu brak wielu tłumaczeń w wersji polskiej. Mam zatem pytanie czy zmienił się także pakiet językowy do wersji 1,7? Czy jeszcze trzeba coś doinstalować, ewentualnie włączyć jakiś plugin zgodności z wersją 1,6,5 ?

tenMrr
20-07-2011, 11:52
mam ten sam problem proszę o pomoc

sylwekb
20-07-2011, 16:32
Problem tkwi chyba w szablonie (pod wersją 1,6,5 działało, pod 1,7 nie chce), ja dodatkowo mam stronę wielojęzyczną (polski, angielski, rosyjski)
Znalazłem jeszcze taki błąd po dokonaniu tej aktualizacji
Fatal error: Cannot access protected property ContentViewArticle::$user in /home/users/..../public_html/templates/..../functions.php on line 462
poniżej mam linie kodu tego pliku ale nie wiem za bardzo co jest w niej nie tak


461 $this->print = $print;
462 $this->canEdit = $this->_component->user->authorize('com_content', 'edit', 'content', 'all')
463 || $this->_component->user->authorize('com_content', 'edit', 'content', 'own');

zoltar83
21-07-2011, 08:54
Ja również po aktualizacji z J 1.6.5 do J 1.7 mam poważny błąd na stworzonej niedawno witrynie. Nie działa mi forum postawione na komponencie Kunena 1.6.4 w wersji PL. Po drugie również zauważyłem wiele braków w tłumaczeniach na zapleczu. poza tym wszystko wydaje się być ok. Witryna z niedziałającym aktualnie forum: www.ciuszkowyraj.pl (http://www.ciuszkowyraj.pl)

zwiastun
21-07-2011, 11:22
Braki w tłumaczeniach - języki trzeba zaktualizować ręcznie.

lukwol
21-07-2011, 11:22
Ja skorzystałem z aktualizacji automatycznej dostępnej w panelu z 1.6 do 1.7 i teraz nic mi nie działa. Strona to: http://szczecinskakomunikacja.razit.pl/, czy ktoś wie co ta aktualizacja narobiła i jak to teraz naprawić?

steelfox
21-07-2011, 11:43
Aktualizacja automatyczna w pierwszej kolejności dokonuje zmiany w pliku path.php, dlatego musisz dokonać korekty w kodzie

...
$path = trim($path);
if (empty($path)) {
$path = JPATH_ROOT;
} else {
...
czyli zmienić

$path = JPATH_ROOT; na: $path = '/'; , plik znajduje się w katalogu joomla /libraries/joomla/filesystem/path.php gdzieś w okolicy 180 linii.

po zmianie powinno być

...
$path = trim($path);
if (empty($path)) {
$path = '/';
} else {
.....


Zanim zaczniecie aktualizować !!!! przeczytajcie to http://docs.joomla.org/Upgrade_1.6.5_to_1.7

sylwekb
21-07-2011, 11:52
W sumie wróciłem do wersji 1,6,5 przynajmniej na razie (przydaje się posiadanie kopii witryny), mimo, że niektóre szablony z joomla 1,6 działają prawidłowo pod joomla 1,7 ale nie wszystkie nawet te komercyjne, to samo dotyczy dodatków (komponenty, moduły, pluginy) nie wszystkie działają pod 1,7, za dużo czasu zejdzie z przeróbką, a strona musi działać.

lukwol
21-07-2011, 12:15
Aktualizacja automatyczna w pierwszej kolejności dokonuje zmiany w pliku path.php, dlatego musisz dokonać korekty w kodzie

...
$path = trim($path);
if (empty($path)) {
$path = JPATH_ROOT;
} else {
...
czyli zmienić

$path = JPATH_ROOT; na: $path = '/'; , plik znajduje się w katalogu joomla /libraries/joomla/filesystem/path.php gdzieś w okolicy 180 linii.

po zmianie powinno być

...
$path = trim($path);
if (empty($path)) {
$path = '/';
} else {
.....


Zanim zaczniecie aktualizować !!!! przeczytajcie to http://docs.joomla.org/Upgrade_1.6.5_to_1.7



Zmieniłem to i nad strona nie działa. :( Mogę ją spróbować przywrócić z backupu, ale nie wiem czy ta nieudana aktualizacja nic nie porobiła w bazie bo backup mam tylko plików, a bazy nie?

zwiastun
21-07-2011, 12:21
W bazie danych, o ile mi wiadomo, modyfikowana jest jedna tabela - #__languages, w której dodawana jest jedna kolumna (bodaj ordering)

lukwol
21-07-2011, 15:13
To ja najpierw spróbuję przywrócić wszystkie pliki do poprzednich wersji, a jeśli to nie pomorze to zobaczę do bazy.

---------- Post dodany o 13:13 ---------- Poprzedni post był o 10:27 ----------

Przywróciłem pliki i już wszystko działa. :) To o czym pisał steelfox jest złe, gdyż ta linijka przed aktualizacją wyglądała identycznie ja po, czyli zawierała to: "$path = JPATH_ROOT".

steelfox
21-07-2011, 18:00
To o czym pisał steelfox jest złe, gdyż ta linijka przed aktualizacją wyglądała identycznie ja po, czyli zawierała to: "$path = JPATH_ROOT". w wersji joomla 1.6 należało zmienić $path = JPATH_ROOT zgodnie z wcześniej podanymi wskazówkami. Jeśli tego nie zrobiłeś to aktualizacja do 1.7 nie mogła tego nadpisać, więc objaw jest prawidłowy przed i po aktualizacją masz wiersz $path = JPATH_ROOT (choć powinno być $path = '/'; ) .

Czy próbowałeś wprowadzić poprawkę w pliku zgodnie z wcześniejszą informacją ?

Jeszcze jedna uwaga, nie każda recepta pomaga na podobne objawy :). Być może masz jeszcze kilka innych problemów, które należy usunąć, ale należy zacząć eliminować po kolei.

Aha mój błąd, nie zapytałem gdzie masz zainstalowaną joomlę ?

lukwol
21-07-2011, 20:06
Nie ma innych problemów. Przywróciłem Joomlę do 1.6.5 z plików backupu po nieudanej aktualizacji do 1.7 i obecnie mam 1.6.5 i działa poprawnie. O co Ci dokładnie chodzi pytając gdzie? :)

Poprawkę próbowałem wprowadzić o czym wcześniej pisałem, ale to nic nie pomogło. Coś musiało być w innym pliku nie tak.

steelfox
21-07-2011, 20:24
Gdyby nie było problemów to działałoby prawidłowo :)
Jaki operator hostingu ?

Nie wiem jak tam z angielskim, ale tu masz informację na temat drugiego błędu

http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=2409653

lukwol
21-07-2011, 20:42
Ale już działa poprawnie! Tylko ta aktualizacja automatyczna do 1.7 się nie powiodła dlatego przywróciłem stronę do stanu z przed aktualizacji i jest ok.
Operatorem jest http://forumek.pl/. Joomla tam działa bez problemu, więc winę serwera można wykluczyć. Ta strona na której miałem problem to strona kolegi któremu pomagam, a na swojej osobiście używam Joomli 1.5 bo uważam, że ona jest jednak najbardziej stabilna i niezawodna, a w 1.6 jak i w tej 1.7 jest pełno błędów. Nie rozumiem jak mogą wypuszczać tak niedopracowane wersje. Z 1.6 mam ciągle jakieś problemy, a z 1.5 ani razu :zly:

steelfox
21-07-2011, 21:32
czyli 1.7 nie działa :).
W tym przypadku problem należy rozwiązywać z operatorem hostingu.

Tutaj jest działająca 1.7 http://demo16.terra2m.com.pl po aktualizacjach i działa.
Oczywiście automatyczna aktualizacja wysypała się, więc robiłem to ręcznie i dlatego wiem jakie są problemy.

Nie podejmuję dalszej dyskusji na temat "słuszności" bo ten wątek nie jest do tego.

lukwol
21-07-2011, 22:10
1.7 działa, tylko nie działa po automatycznej aktualizacji. Zrobiłem na tym samym hostingu inny katalog i zainstalowałem tam Joomlę 1.6.5, a potem zaktualizowałem ją przez instalację pakietu aktualizującego ze strony joomla.pl i jest OK. Więc coś jest nie tak z automatyczną aktualizacją. Jeszcze raz powtarzam, ten hosting "lubi" Joomlę w każdej wersji, więc jego winę można wykluczyć.

Piszę cały czas o aktualizacji automatycznej, więc widać, że Tobie się wysypała tak jak i mi. Zrobiłem też ręcznie i jest OK. :)

osmin
24-07-2011, 21:46
Mam problem po automatycznej migracji z joomla 1.6.5 na 1.7.0 z joomlowym modułem językowym. Wcześniej wyświetlały się flagi. Teraz mam rozwijaną listę z wyborem języka. Sprawdzałem na joomlowych szablonach i jest tak samo.

pawelet
03-08-2011, 14:35
Te miałem problem z aktualizacją Joomli 1.6 do 1.7. Nie wyświetlała mi się strona. Wystarczyło jedynie ustawić domyślny szablon.