PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Vertical Menu we własnym szablonie



Piteq
20-07-2011, 11:04
Na wstępie chciałbym się przywitać i napisać coś o sobie. Zrobię to tutaj gdyż nie znalazłem działu powitań

Właściwie to zawodowo zajmuję się handlem ale hobbystycznie również grafiką i stronami www. Jak do tej pory używałem głównie standardowych programów do tworzenia stron typu DreamWeaver czy Xara WebStyle ale czysty html też mnie nie przeraża. Zawsze były jakieś elementy z wymienionych wyżej programów które mi nie odpowiadały i bez problemu potrafiłem za pomocą Pajączka czy Notepad XD ręcznie poprawić kod aby uzyskać to co chciałem. Z racji szumu i hymnów pochwalnych zdecydowałem się spróbować sił w Joomli (nie bez znaczenia jest też łatwość późniejszego zmieniania treści strony). Jednak nigdy nie grzebałem bezpośrednio w arkuszach CSS czy PHP i tu się trochę gubię.

Nie lubię gotowców więc znalazłem sobie Artistera 3.0 w którym stworzyłem swój pierwszy szablon, korzystając z tricków wyczytanych na różnych forach udało mi się poprawnie zainstalować go w Joomli 1.6 ale jest problem - nie potrafię uruchomić menu pionowego. Wyświetla się to tylko w stylu listy tematów - po ładnie animowanym menu nie ma śladu (menu jest chyba generowane na Javascripcie choć również możliwe, że na samym CSS). Górne menu wyświetla się dokładnie tak jak zrobiłem (w readme wygenerowanego szablonu było żeby ustawiać menu na pozycji user3) a boczne kicha i nie ma nigdzie słowa jak je włączyć.

Moje pytanie/prośba: Pomoże mi ktoś znaleźć sposób jak je włączyć ? Ewentualnie (jako że póki co jestem słaby w PHP i CSS) znaleźć w plikach szablonu fragment opisujący pionowe menu i przekleić ten kod do opisu menu które działa na stronie.

Jeśli ktoś chętny do pomocy żółtodziobowi to proszę maila na PW a wrzucę spakowany szablon który zrobiłem. Fajnie jak ktoś mi opisze co zrobił gdy osiągnie efekt gdyż nie chciałbym pytać drugi raz o to samo :)

Pozdrawiam
Pit

---------- Post dodany o 10:04 ---------- Poprzedni post był o 09:21 ----------

Wybaczcie zawracanie głowy ;) - jak dokładniej poszukałem na forum to znalazłem odpowiedź - do moda - wywalcie ten wątek aby nie zaśmiecał forum