PDA

Zobacz pełną wersję : Oddzielnie artykulow



BogdanH
20-07-2011, 13:42
Nie widac lini oddzielajacej artykuly.
W index.php templatki mam wpis na koncu definicji content:

<div class="article_separator"> </div>
<!-- |end| phoca-content -->W pliku css za przykladem z:

http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/593/46/Mam wpis:


.article_separator { height : .1px;
width: 4em;
background: #ff00ff url(../images/separator.png) repeat-x; }

W efekcie na stronie mam kreseczke dlugosci okolo 2 pikseli.
W przykladzie sugeruja nazwe ".article_seperator" przez e, ale wtedy podglad kodu wygenerowanej strony pokazuje ".article_separator" z "a" po "p".
Efekt w postaci wyzej opisanej kreseczki dostaje dopiero po zastosowaniu nazwy .article_separator (przez "a" po p).
Czytalem kilka porad ale brak rezultatow. Testuje z Firefox ale pod IE i Chrome jest podobnie.
Jakas podpowiedz?

a_m
20-07-2011, 14:03
wywal kropkę sprzed 1px i width:4em; jak separator, to div - powinien się rozciągnąć; najlepiej daj link do strony

BogdanH
20-07-2011, 14:40
wywal kropkę sprzed 1px i width:4em; jak separator, to div - powinien się rozciągnąć; najlepiej daj link do strony
Podlinkowac nie moge, bo strona jest za firewall'ami. :(
Zrobilem jak piszesz ale jest bez zmian.
Dreczy mnie ten problem nazwy.
Jezeli nazwe styl ".article_seperator" lub calkiem inaczej, to i tak w podgladzie jest div o nazwie "article_separator" przez "a" i zero efektu.
Probowalem zadeklarowac ".hr..." ale efaktu dzialania brak.

a_m
20-07-2011, 14:44
article_separator może być obecny w widokach przeglądu artykułów na str. głównej, sekcji i kategorii, może oglądasz nie to co edytujesz?

no właśnie, co i jak edytujesz?

BogdanH
21-07-2011, 08:13
No tak - brak wiedzy=porażka. :(
Zapewne masz racje.
Artykuly sa prezentowane jako przeglad.
EDIT
Styl article_separator jest "joomlowski" i teraz pytanie jak go "nadpisac" skutecznie.
Dosanie w karkuszu css templatki ".article_separator" dziala chyba tylko "czesciowo".
Czytam rozne tematy w googlach, ale nie moge sie doszukac rozwiazania.

---------- Post dodany 21-07-2011 o 08:13 ---------- Poprzedni post był 20-07-2011 o 15:17 ----------


Joomla automatycznie tworzy klase
<span class="article_separator">&nbsp;</span> i teoretycznie mozna ja nadpisac w pliku css templatki, tylko cokolwiem bym tam nie zadeklarowal, to i tak osiaga to wielkosc spacji (domyslnego separatora joomli) w danej rozdzielczosci monitora - albo pionowy prostakat, albo jak u mnie pozioma kreseczke o dlugosci 2,3 piksel.
.article_separator {
height : 1px;
width : 40em;
background : url(../images/separator.png) repeat-x;
}

a_m
21-07-2011, 10:28
dopisz display:block i 40 em usuń

BogdanH
21-07-2011, 10:50
dopisz display:block i 40 em usuń
No i o to chodziło. :)
Dziekuje serdecznie.