PDA

Zobacz pełną wersję : Kod strony



feronek
14-11-2006, 16:57
Witam!
Mam taki problem, z którym nie potrafię sobie poradzić. Zainstalowałam komponent RS Galery, zrobilam galerię i
a) wokół zdjęć pojawia mi się niebieska ramka i chciałabym ją zlikwidować. Szukałam w CSS i co mogłam to zlikwidowałam, ale - jak patrzyłam w źródle - ramki w miniaturach są zapisane w kodzie zdjęcia, więc trzeba byłoby się dostać do kodu strony a nie wiem jak :(
b) opisy do zdjęć pojawiają się jako białe litery, a tło do opisu też jest białe - więc nic nie widać - jak to zmienić???(albo tło opisu, najlepiej na tło strony, albo kolor liter)
Jakby ktoś chciał spojrzeć to www.zoopsycholog.malopolska.pl (http://www.zoopsycholog.malopolska.pl)
Dzięki za pomoc - jeśli takowa nadejdzie

sogo
14-11-2006, 19:22
wstaw w css swojej templatki linijkę:
a img { border: 0;}
to znikną obwódki.
kolor tekstu zmienisz w pliku css templatki, szukaj
a tło efektu candy chyba w pliku rsgallery.css, nie jestem pewien, nie używałem tej galerii.
pozdr.

feronek
15-11-2006, 00:29
Dziękuję za rady, już co nieco pozmieniałam, jednak nadal nie mogę sobie poradzić z tłem lub kolorem liter - najlepiej byłoby gdyby tło do komentarza było kolorem obrazka z templatki. Ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Próbowałam szukać w kodach różnych, ale żeby szukać trzeba wiedzieć czego się szuka, a ja znam podstawowe pojęcia i to chyba zbyt mało :(
No chyba, że noc mnie już zmogła i nie myślę :(
Czy mógłby mi ktoś pomóc i wskazać czego (jaiego kodu)konkretnie mam szukać i gdzie??? no i co zmienić :(
Dzięki :)

szuman
15-11-2006, 03:27
za tło komentarzy odpowiadają klasy sectiontalbeentry1 i sectiontableentry2 (jeśli przekręciłem pisownię to sory, z głowy piszę :P) - w tych klasach definiujesz tło - jesli chcesz mieć tło graficzne (obrazek robiący za tło) to wpisz w miejsce kodu koloru html: url(../ścieżka_do_pliku/plik.jpg) ;
tylko pamiętaj, że wtedy także księga gości i inne elementy strony korzystające z tych klas zmienią wygląd.
Możesz też dytować którys z plików componentu komentarzy i zamienic nazwy uzywanych, w/w klas na nowe, ktore sobie napiszesz dopier w template_css.css ale w ktorym pliku tego szukac, to nie powiem ci, bo nie mam teraz mozliwosci by zajrzec do plikow :/

feronek
15-11-2006, 11:12
No niestety próbowałam zmian w section... 1 i 2 i nic z tego nie wyszło :( Nie wiem co zrobić - w CSS RsGallery nie ma w ogóle takiego kodu. Kurcze a chciałam tylko być uczciwa i pod nieswoimi zdjęciami wpisać adresy stron, z których je mam :( i adresy są ale ich nie widać bo na białym tle są białe literki. Echhh - nic będę szukała dalej, może przypadkiem na coś trafię :)

feronek
15-11-2006, 16:02
Próbowałam już chyba wszystkiego i nie działa :( Kto mi pomoże??? To przecież nie może być trudne - zmienić tło w opisie przy zdjęciach w galerii lub zmienić kolor liter w tymże opisie :(
Pojawił się też kolejny problem - otóż poczytałam sobie wątek o pozycjonowaniu. Ja wstawiłam swoją stronkę googlom i przebrnęłam przez te wszystkie weryfikacje i inne, ale... nie pojawił mi się żaden plik robot.txt. Czy on musi być i skąd go wziąć jak go nie ma? Na googlach pokazuje mi też że nie może go zlokalizować, więc chyba jest potrzebny. Boshhh strasznie dużo problemów :(

szuman
17-11-2006, 06:43
Posłuchaj, Piękna :) Nie dużo problemów, tylko wiedzy mało ;)
Plik robot.txt nijak się ma do pozycjonowania... ten plik zawiera specjalne informacje dla robotów wyszukiwarek, np. o katalog, których nie wolno indeksować ;) Poza tym sprawy wyszukiwarek i ogólnie SEO to już inny temat, a tu chcesz uzyskac pomoc w innej sprawie.
I jeśli możesz, to zdecyduj się, o co pytasz: czy o tło komentarza, czy o to, jak wstawić informację o autorze zdjęcia (możesz na obrazku napisać adres www) czy o co innego, bo sie burdel robi i ie bardzo wiadomo o czym mowa

feronek
17-11-2006, 16:53
Wiedzy mało - fakt, ale cały czas staram się ją zdobywać :cool: Poza tym problemem, który chcę rozwiązać na pewno jest zmiana koloru opisu pod zdjęciem, albo zmiana koloru czcionki w tym opisie. Reszta to margines. Z plikiem robots.txt sobie poradziłam :cool: Oczywiście, że mogę sobie linka wpisać na zdjęciu ale wolę w opisie. Poza tym chcę by opis tak czy siak był widoczny. I tyle... No to skoro jesteś taki wszechwiedzący SZUMAN, że wiesz że jestem piękna :D, to może wiesz jak mi pomóc?

szuman
17-11-2006, 17:49
Piekna, zgadłem? :D Wiesz, szukam żony i każdej mówię, że jest piękna - w końcu trafię ;)


W panelu administracyjnym, w ustawieniach RsGallery wybierz zakładkę Stylesheet i w edytorze css znajdź:


.galListDesc{

font-family : Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif;

font-size : 10px;

}
i zamień na


.galListDesc{

font-family : Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif;

font-size : 10px;

color: #ff0000;

} to przykład z czerwonym kolorem opisu, zmienisz sobie według własnego uznania. Mam nadzieję, że o to Ci chodziło i moja fatyga nia poszła na marne...
dobra, wprost: zdałem egzamin na męża? :D

feronek
17-11-2006, 19:46
No i klops, bo chyba serwer domenynet.pl padł był i nie można nic instalować ani zmieniać :( No i nie mogę sprawdzić jak się nadajesz na męża ;) Ale... hmm przynajmniej sprawdziłam tyle, że w CSS-sie nie ma takiego kodu w ogóle hihihi (gdyby był to pewnie był go sobie zauważyła i już dawno byłoby po zmianach i nie zawracałabym nikomu głowy). Zatem pytanie brzmi - czy mogę go sobie wstawić (jak już naprawią serwer)?
A co do szukania partnerki na żonę hmm no ja w tych zawodach odpadam bo:
a) nie jestem taka piękna
b) jestem zajęta szczęśliwie
c) (i tu konkurs na tolerancję) moja orientacja życiowa należy do tej mniejszościowej ;)
A zatem...chyba będziesz musiał szukać dalej, ale... z doświadczenia wiem, że jeśli wymarzysz sobie kobietę (tylko jaknajbardziej szczegółowo - to warunek, żeby później nie bylo ale) to ona się zjawi na pewno :)

szuman
17-11-2006, 21:43
tak jak napisałem: zamien ten powyższy na ten poniższy. Nie wiem, czy to na pewno to, bo zainstalowałem na moment RsGallery, aby sprawdzić co i jak i pare rzeczy nie działało, czcionka zmieniła kolor w opisie pod miniaturką w widoku kategorii. Nie wgrały mi sie fotki (jakiś błąd, z którym nie chciało mi się walczyć), ale zauważyłem, że jedyny opis, to właśnie pod miniaturkami, więc to by było to...

A co do szukania partnerki:
a) na starość i tak wszyscyśmy piękni, więc to nie gra wiekszej roli ;)
b) to jest argument
c) a to nawet dobrze, bo przynajmniej nie byłbym (a z natury jestem) zazdrosny :D
A powazniej, to nie szukam - wolę, żeby sama mnie znalazła :) Na pewno jakaś mnie szuka, a ty szukaj lepszego serwera, bo na takim zdechlaku tylko nerwów napsujesz...

feronek
17-11-2006, 21:53
No cóż, zauwazyłam jego częste zapaści, ale póki co nie stać mnie na nic lepszego (wiem, to może brzmieć niewiarygodnie, ale niestety jest prawdą :( ) Dobrze, zmienię to co opisałeś, jak tylko da się cokolwiek tam zrobić wrrrr:mad:

feronek
20-11-2006, 11:39
No i niestety wpisanie tego kodu nic nie zmienia, może dlatego że mam rsgaller2 a nie rsgallery i w css nie ma w ogóle takiego kodu jak ten do modyfikacji :( no i co teraz?

szuman
22-11-2006, 08:41
co teraz? jeśli w rs2 zmieniły się nazwy klas styli, to zajrzyj w źródło strony, znajdż w nim nazwę klasy odpowiadającą za wygląd opisu, następnie znajdż tą nazwę w pliku css komponentu i tam zmień/edytuj/dopisz/popraw/itp to, co cię interesuje, aby wygląd był taki, jaki ciebie interesuje :)