PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z templatką stworzoną w Aristeer



tkasob
21-07-2011, 08:28
Będąc początkującym użytkownikiem Joomli próbuję różnych opcji przy tworzeniu wyglądu strony, która zaspokoiła by moje oczekiwania.
Nie będąc zbyt biegłym w tworzeniu strony od podstaw wykorzystując CSS, zdecydowałem się na wypróbowanie aplikacji Aristeer. Po kilkunastu próbach stworzyłem coś, co mógłbym nazwać wstępną wersją roboczą szablonu, z której jestem w miarę zadowolony.
Niestety po drodze napotkałem na pewien problem. O ile po wczytaniu strony wszystko wydaje się działać bez zarzutów, po przerzucaniu stron z treściami wytworzonymi wcześniej szablon zaczyna się rozjeżdżać, by przy artykułach wrzuconych najwcześniej powrócić do normy.
O ile czytałem wątki dotyczące tej aplikacji, zdążyłem się już zorientować, że templatka stworzona automatycznie jest obarczona sporym ryzykiem błędu.
Jednakże na tym etapie nie jestem sam samodzielnie stworzyć własnego szablonu, mogę ewentualnie próbować modyfikować już istniejący.
Nie oczekuję gotowego rozwiązania (chyba, że ktoś spotkał się z podobnym problemem i podpowie gdzie tkwi konkretny błąd). Proszę raczej o wskazanie obszaru, który powinienem wziąć dokładniej pod lupę i z pomocą "wujka google" poprawić rozjeżdżający się szablon.
Adres do strony http://tkasob.webd.pl/joomla/a .
Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi
Pozdrawiam,
Tomek

PiotrWrona
21-07-2011, 08:47
Przy takim problemie przydała by się jeszcze informacja o przeglądarce i rozdzielczości....

mi przy rozdzielczości 1280/800 rozwala się jedynie pod IE 6 i IE 7..... czyli szablon Aristeera nie jest kompatybilny ze starymi wersjami.....

Biorąc pod uwagę to że Aristeer jest płatny i zapewnia suport dla użytkowników polecam skontaktować się z producentem.... na tym forum mało kto (a jeszcze bardziej prawdopodobne- nikt ) używa Aristeera

tkasob
21-07-2011, 09:09
Stronę próbowałem testować na różnych przeglądarkach (IE9, Chrome, Firefox, Opera) i przy różnych rozdzielczościach. Zawsze tak samo. Pierwsza strona OK, ostatnia OK, ale środek już NIE OK.
Nawet jeśli ktoś nie używa Aristeera, to może spotkał się z podobnym problemem przy tworzeniu szablonu.
Tomek

PiotrWrona
21-07-2011, 09:33
Nie wiem jak to możliwe że u ciebie w żadnej przeglądarce nie działa bo u mnie ten błąd jest tylko w IE 6 i 7 i moim zdaniem jest to spowodowane błędnym kodowaniem pod starszą wersję IE i raczej ciężko będzie ci pomóc gdyż arister ma dość głupi system kodowania.