PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o poradę, kilka technicznych spraw.



kozakos
21-07-2011, 09:37
Na początku witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post.

oto strona http://ogrodniczeporady.pl/index.php/podstawowe-czynnoci

Mam kilka pytań technicznych:

1. Jak zrobić żeby reklama adsense wyświetlała się na środku. Wklejam kod w edytorze tekstowym i daje komendy <center></center> jednak edytor sam mi usuwa te znaczniki?

2. Jak usunąc "wyświetl" i liczbe artykułów do wyświetlenia?

3. Jak mogę zrobić aby zamiast kolejności numerycznej przy artykułach były kropki, albo jakaś mała grafika?

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Tomek

palyga007
21-07-2011, 10:00
Ad 2 i 3 nadpisywanie szablonem?

Taka uwaga jeśli można oczywiście.
To ma być portal o tematyce ogrodniczej czy portal z reklamami a ogrodnictwo przy okazji?
Nie wiem jak inni odwiedzający Twoją stronę, ale ja od razu po jej uruchomieniu miałem ją ochotę wyłączyć.

kozakos
21-07-2011, 10:24
Czyli rozumiem, że 90% o charakterze komencyjnym stron od razu zamykasz (onet, wp, interia itp)?

Oczywiście strona będzie uzupełniana w atrakcyjną treść, jednak na początku chce wszystko sformatować, żeby wyglądało tak jak należy, a nie, ze potem będę musiał każdy art zmieniać bo coś nie gra.

palyga007
21-07-2011, 10:38
Na w/w przez Ciebie stronach jestem raczej rzadkim gościem.
Natomiast moim zdaniem, z którym oczywiście nie musisz się zgodzić, na pierwszym miejscu powinien być przekaz merytoryczny. Reklamy ok, ale gdzieś z boku czy też na dole.
Najpierw trzeba zdobyć "czytelników" a dopiero potem można ich atakować reklamą.

Bo co Ci po reklamie w witrynie, której niewielu będzie odwiedzać. (póki co liczby odsłon nawet 1/100 wp to raczej nie masz)

PeFik
21-07-2011, 12:02
Oczywiście sa osoby , które z nudów oglądają strony prezentujące 80% reklam, ale chyba tylko po to, aby znaleźć na nich te 10% - w postaci linku do ulubionego filmu czy muzyki, hehehe i na tym koniec !

Reklamy mają służyć zarabianiu na stronę i jej utrzymanie, czyż nie. Ale zawsze zaczyna się od wersji - minimum reklam.

komercyjnym stron od razu zamykasz (onet, wp, interia itp)?
Widziałeś jak te strony wyglądały na swoich początkach? sprawdź w archiwum webowym potem się mądrzyj.

Tor_
03-12-2011, 10:17
Aby reklama Adsense wyświetlała się po środku miejsca w którym zaplanowałeś sobie je umieścić proponuje wklejany kod Adsense umieścić np tak:
<p align="center">Tutaj dajesz kod..</p> I po sprawie

Bazyl
03-12-2011, 10:26
@Tor_, to juz drugi temat z lipca, na który odpowiadasz.
Mamy grudzień ;)