PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie Joomla! na inny serwer, problem.



Qba11303
21-07-2011, 11:07
Witam. Przeniosłem joomle na inny serwer, tj skopiowalem wszystko z FTP i wgralem na serwer, oraz wszystko z bazy danych i wgralem do innej. No i teraz tak: Panel administratora działa dobrze, na joomli mam zainstalowany moduł DJ classfields i jak sie jest na stronie glownej, to teraz nie mozna wejsc w zadna kategorie, w zadne menu czyli dodaj ogłoszenie itd. Pojawia się, że strona nie istnieje. Jak dodaje nową kategorię w PA, to potem w nia i tak nei mozna wejść... Co jest nie tak? Pomocy

mjmartino
21-07-2011, 11:52
Plik configuration.php zmień ścieżki na po prawne na nowym serwerze oraz zmień live_site
BYło na forum wystarczy poszukać ;)

Qba11303
21-07-2011, 11:56
No tak myślałem właśnie, ale nie bardzo rozumiem, jakie to są poprawne ścieżki, wiadomo dane do bazy danych zmieniłem i tam są właśnie do starego ale nie wiem kurcze jak nowe powinny wyglądać :) może głupie pytanie ale sorry :p zaraz poszukam po forum, już szukałem, ale może źle wpisywałem ;)

mjmartino
21-07-2011, 12:05
var $live_site = 'adres do strony'; <- adres twój
var $log_path = '/var/logs'; <- swoje ściezki z nowego serwera
var $tmp_path = '/public_html/tmp'; <- swoje ściezki z nowego serwera

Myślę że już bardziej rozjaśniłem :)

Qba11303
22-07-2011, 08:01
Jeśli mam być szczery, to zrobiłem dobre ścieżki i nic nie dało. Co wejdę w kategorię to pojawia się: "The requested URL /strona-gowna/show/4 was not found on this server." Nie wiem czemu w ogóle szuka tego katalogu strona-gowna...


Edit. A może w plikach DJ Classfields gdzieś trzeba coś zmienić? Bo to nie wchodzą kategorie i menu tego DJ Classfields

Jola
22-07-2011, 10:23
Witam,
poprawność ścieżek możesz sprawdzić stosując się do tej (http://forum.joomla.pl/showthread.php?51804-JFolder-create-Path-not-in-open_basedir-paths&p=229591&viewfull=1#post229591) porady.
Poza tym pozostaje wyłączenie prostych adresów i zmiana szablonu na standardowy.