PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana opisu kontakt na j. polski



rem85
21-07-2011, 22:02
problem jest taki ze ma joomla 1.5 w wersji angielskiej i czy można opisy do kontaktu zmienić na polski ? imię i nazwisko, temat itd...

z góry dzięki za pomoc

zorro3328
22-07-2011, 01:26
Jeśli koniecznie chcesz mieć Joomla! w j. angielskim, to musisz w pliku języka en-GB.com_contact.ini przetłumaczyć te wpisy. Nie zapomnij zmienić kodowania pliku.
PS. Piszesz o Joomla! 1.5 a jesteś w dziale Joomla! 1.6 i 1.7.

rem85
22-07-2011, 16:15
Sory dopiero później zauważyłem że to jest forum joomla 1.6. Kodowanie pliku ??? Więcej informacji proszę.

Z góry dzięki za odpowiedz

zwiastun
22-07-2011, 17:16
Więcej informacji na temat kodowania plików wielojęzycznych -> zobacz Google.

kamil13
18-08-2011, 13:51
witam,
mam joomla 1.6 w wersji ang z dogranym jezykiem polskim i podobny problem co kolega (chce miec po polsku: imie i nazwisko, temat itp), w opcjach "języki" mamy zakładki "zainstalowane" (i tu mam ang i pl) oraz zakładke "treści" (i tu mam tylko ang) - czy jest gdzies do pobrania pl dla tresci czy musze to "ręcznie" zrobic?
prosze o pomoc

zwiastun
18-08-2011, 14:41
Czy zapoznałeś się z instrukcją na temat instalacji pakietu językowego?
Nie zapoznałeś się!
Dlatego zadajesz pytanie, jakie nie powinno paść.
Ustaw język polski jako język domyślny, będzie po polsku. Chyba, że instalowałeś jeszcze jakieś rozszerzenia.

kamil13
18-08-2011, 15:25
spolszczenie jest zrobiene przez Ciebie i przepraszam ale nie widze nigdzie żadnej instrukcji instalacji
jak ustaiwe pl jako domyślny język to w formularzu kontaktowym zamiat np temat mam: COM_CONTACT_CONTACT_MESSAGE_SUBJECT_LABEL
a jak ustawie ang to wtedy mam: subject

a_m
18-08-2011, 15:34
etykieta COM_CONTACT_CONTACT_MESSAGE_SUBJECT_LABEL w pliku pl-PL.com_contact.ini jest przetłumaczona jako "temat" właśnie i tak się wyświetla; obejrzyj sobie swój pliczek

AndiC
18-08-2011, 15:38
Albo masz uszkodzoną, podczas pobierania, paczkę z językami. Pobierz jeszcze raz, tylko nie przy pomocy IE
Lub pliki źle się przekopiowały na serwer podczas instalacji.
Spróbuj przekopiować poprzez FTP pliki, o ile wiesz które gdzie umieścić.

kamil13
18-08-2011, 15:43
problem raczej leży w tym że mi chyba nie zaciąga danych z plików pl-PL
po ściągnięciu ponownym (poprzednio przez Opere teraz Mozille) dalej to samo
po wgraniu przez ftp nie ma żadnych zmian

sorki za takie banały ale to mój pierwszy kontakt z 1.6 i same problmy są (kilka już sam rozwiązałem) - wcześniej pracowałem na 1.5 i nie miałem takich problemów

zwiastun
18-08-2011, 16:28
spolszczenie jest zrobiene przez Ciebie i przepraszam ale nie widze nigdzie żadnej instrukcji instalacji
A gdzie patrzysz, że nie widzisz? Bo jest na pewno tam, gdzie wszystkie instrukcje, jakie opublikowaliśmy w minionych dwu latach.
http://wiki.joomla.pl/index.php/Jak_zainstalowa%C4%87_pakiet_j%C4%99zykowy_w_Jooml a_1.6

kamil13
18-08-2011, 16:47
no przeczytalem, wszystko zrobilem wedle instrukcji i... dalej to samo

zwiastun
18-08-2011, 17:24
Odinstaluj pliki i zainstaluj raz jeszcze. Pakiet jest na pewno poprawny. Po odinstalowaniu sprawdź na serwerze, czy coś nie zostało.
Wcześniej sprawdź sobie, czy nie masz nadpisanego tego modułu/widoku komponentu w używanym szablonie - bo tam możesz mieć zdefiniowane inaczej zmienne językowe

kamil13
18-08-2011, 19:10
odinstalowalem Polish dla witryny i zaplecza, zainstalowelem od nowa i dalej to samo - nie moge jedynie odinstalowac "Pakiet języka polskiego" - komunikat: brakuje pliku manifestu (a dokladnie pliku /administrator/manifests/packages/pkg_pl-PL.xml)

co do templatki to na standardowej "beez" jest to samo

zwiastun
18-08-2011, 19:14
1. Pakiet jest na pewno poprawny.
2. Nie dodałeś żadnej nowej informacji. Zgadywanki dalej się uprawiać nie da. Rozumiem, że to jakaś świeża instalacja. Więc powtórz od początku.

kamil13
18-08-2011, 20:22
etykieta COM_CONTACT_CONTACT_MESSAGE_SUBJECT_LABEL w pliku pl-PL.com_contact.ini jest przetłumaczona jako "temat" właśnie i tak się wyświetla; obejrzyj sobie swój pliczek

i sobie obejrzałem i porównałem z plikiem en-GB i sie okazało że nie mam na końcu LABEL, po dopisaniu tego w pliku pl-PL i podmiance przez ftp wszystko jest OK :)

dzięki wszystkim za wszelkie info

zwiastun
18-08-2011, 20:43
A możesz wytłumaczyć, jakim cudem "nie miałeś na końcu LABEL". Krasnoludki wcięły? Boty zeżarły? Ciekawe, że też u @a_m, którego cytujesz, klucz był prawidłowy, a u Ciebie nie.
Proszę, nie bajdurz nam następnym razem - zająłeś mi niepotrzebnie kolejnych kilkanaście minut!

kamil13
18-08-2011, 21:06
tak czułem że tak odpiszesz, człowieku nic do Ciebie nie pije, nie twierdze że źle zrobiłeś spolszczenie, wogóle to uważam Cie za mistrza i nieśmiałbym podważać Twego autorytetu

przepraszam że zająłem Twój drogocenny czas, nie wiem jak Ci to udowodnić ale u mnie naprawde nie było tego labela (może ściągnij paczke i sam sprawdź)

zwiastun
18-08-2011, 22:03
Ja nie twierdzę, że "do mnie pijesz". Twierdzę, że świadomie bądź nieświadomie (w co raczej wątpię) wprowadzasz zamęt. Jeśli pobrałeś pakiety języka polskiego z oficjalnej witryny Joomla!, to cudów nie ma - pakiet jest poprawny. Pobierz go sobie raz jeszcze i sprawdź, czy ów wiersz jest, czy go nie ma.
Mój czas jest moim czasem, jeśli go poświęcam, także dla Ciebie, to nie po to, by go bez sensu tracić. Więc, proszę bez ironii ("człowieku", "drogocenny czas").