PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy po aktualizacji Joomla! 1.6 do 1.7



kacper1972
22-07-2011, 11:27
Witam,

Niestety albo stety, twórcy Joomla! wersji 1.7 uznali, że skoro mamy drugą cyferkę wyższą to można nie dbać o zgodność z dodatkami do Joomla! 1.6 i generalnie wszystkim co dotyczy Joomla! 1.6

Więc wiele dodatków nie chce optymalnie pracować z Joomla! 1.7, język polski z Joomla 1.6 nie do końca pasuje do 1.7 doszło np przetwarzanie wsadowe do artykułów, było juz w Joomla 1.6 w kategoriach i menu. Myślę, że w związku z tym, że ta funkcja będzie się rozwijać.

Szablony cóż teoretycznie powinny być OK, ale nie zawsze tak jest - przygotujmy się że może coś być nie tak. Już wiem że szablony oparte o Gantry mają problem konieczna aktualizacja.

Jeżeli mamy złożona witrynę istniejącą w sieci, moja propozycja:
1. Robimy kopię bezpieczeństwa np Akeeba backup - kopia tak stworzona ma instalatora
2. Kopię instalujemy na wolnym hostingu lub lokalnie
3. Aktualizujemy kopię - jeśli wszystko działa aktualizujemy witrynę, jeśli nie
4. Ustalamy co nie działa jeśli dodatek idziemy na forum producenta dodatku pewnie już zaradzili problemowi - zwykle chodzi o drobne modyfikacje.
5. Jeśli coś działało lokalnie lub na innym hostingu a po aktualizacji nie działa sprawdź rozniecę w konfiguracji hostingu.
6. Pamiętaj Joomla! 1.7 ma też krótki cykl życia co oznacza że za pół roku już jej nie będzie i zostanie zastąpiona wersją 1.8 - ta wersja będzie miała długi cykl. Wtedy też zakończy się wsparcie dla Joomla! 1.5. Wsparcie dla Joomla 1.6 kończy sie miesiąc po wydaniu Joomla 1.7. Aktualizacja jest konieczna do 1.7 ale nie na hura już aktualizujemy, poczekajmy aż na forach pojawią się rozwiązania problemów.
7. Google nie bije, opcja szukaj na forum jest działająca, WIKI nie uszkodzi ci komputera - korzystaj z nich

Dlaczego napisałem ten post by być ostrożnym. Na głównym forum Joomla dużo się pisze o nie działających dodatkach problemach z językami. Błędy już były przy RC, już zostały zgłoszone nie wszystkie naprawiono - presja czasu żeby dotrzymać terminów?

Tutaj jest opis trzech sposobów aktualizacji, łącznie z opisem zmian w bazie danych, przy aktualizacji ręcznej.
http://docs.joomla.jp/Upgrade_1.6.5_to_1.7
PS: Ciekawie Joomla! wygląda z krzaczkami.

PZ

zwiastun
22-07-2011, 11:31
No bo jeśli ktoś oczekuje cudów, to i ma cuda. Aktualizacja obejmuje rdzeń Joomla!, a nie rozszerzenia. Język polski (i każdy inny, oprócz angielskiego) jest rozszerzeniem - ten również należy zaktualizować.