PDA

Zobacz pełną wersję : Nieaktywny podgląd strony; błąd 404



rachela
22-07-2011, 12:40
Czemu wyłączyła mi się opcja podglądu tworzonej strony? Jestem kompletnym nowicjuszem więc proszę o wyrozumiałość. Czy mogę tworzyć dalej stronę bez możliwości podglądu?

ekumi
22-07-2011, 12:43
A nie włączyłeś przypadkiem opcji "proste adresy"?

Robster
22-07-2011, 12:44
Mamy dla ciebie specjalny dział - http://wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze
Wszystko tam znajdziesz.

shadora
23-07-2011, 17:16
Witam - ja również zieloniutka:)
Mam ten sam problem - owszem włączyłam "proste adresy" oraz korzystanie z mod_rewrite (zmieniając htaccess na .htaccess) i sprawdzając "httpd.conf" - zgodnie z poradnikiem nowicjusza - też nie działa:(

kurtz
23-07-2011, 17:26
Witam - ja również zieloniutka:)
Mam ten sam problem - owszem włączyłam "proste adresy" oraz korzystanie z mod_rewrite (zmieniając htaccess na .htaccess) i sprawdzając "httpd.conf" - zgodnie z poradnikiem nowicjusza - też nie działa:(

jeżeli to jamp, xampp czy inny wamp to raczej wyłącz niż włącz.

shadora
23-07-2011, 17:30
to jamp - wyłączyć proste adresy i mod_rewrite? dlaczego? da się potem te adresy przerobić na proste?

hmmm... uzykam odpowiedź :) lub z...bke, że mam szukać na forum. wtedy poszukam:)

kurtz
23-07-2011, 17:35
nie wiem dlaczego osądzasz mnie w taki sposób.

wyłączyć i przywrócić plik htaccess.txt i ... nie grzebać nic w plikach konfiguracyjnych.

shadora
23-07-2011, 17:38
dzieki:) spróbuje.
nie osadzam tylko czytam posty i próbuję coś zrozumieć i wiem jak ludzie reagują jak się pyta o coś, co gdzies było już napisane.
dzięki bardzo

Robster
23-07-2011, 20:55
@shadora jeśli coś było raz czy dwa, a Ty zapytasz to nic złego Ci się nie stanie bo na forum są kulturalne osoby. Ale jak pytanie jest wałkowane 4 razy dziennie i wystarczy wpisać w szukajkę jedno zapytanie, to już wtedy możesz dostać "z...bke" od np. mnie, bo słabo panuję nad emocjami ;)

A na jamp proste adresy działają na 100%, coś, gdzieś, zrobiłaś źle.

kurtz
23-07-2011, 22:12
A na jamp proste adresy działają na 100%, coś, gdzieś, zrobiłaś źle.

aż wypakowałem sobie tego jamp'a na klucz i faktycznie, potwierdzam [!] proste adresy z jamp działają. mod_rewrite, .htaccess, j! 1.5.x, wszystkie 3 opcje w ustawieniach j! na tak.

pyziak
23-07-2011, 23:48
i wiem jak ludzie reagują jak się pyta o coś, co gdzieś było już napisane. no tak: w tym szaleństwie jest metoda :) , terror jest najwyższą formą motywacji :)

----
cześć @kurtz , @Robster

shadora
25-07-2011, 09:23
@Robster & Kurtz - kurczę:(, czyli teraz musze gmerać i gmerać:( - tak czy siak dzięki
@Pyziak - tak właśnie jest :)))

kurtz
25-07-2011, 09:34
ja nie wiem co tam jest do gmerania.

broniłem się przed wypakowaniem jamp'a, bo pracuję na zupełnie czym innym, ale trzepiz skonfigurował pliki tak, że nie trzeba nic robić poza stworzeniem pliku .htaccess i wybraniu wszystkich trzech pozycji na "tak" w panelu administracyjnym, w sekcji odpowiedzialnej za proste adresy.

tylko tyle.

---------- Post dodany o 09:34 ---------- Poprzedni post był o 09:28 ----------

możesz napisać w jaki sposób stworzyłaś plik .htaccess ?

shadora
25-07-2011, 09:40
Ok. Robiłam to tak: mój komputer -> Dysk lokalny (W:) -> var -> www -> mojadomena -> Joomla 1.5.23 itd. (full package) -> htaccess
Rozszerzenia txt nie widać, ale we właściciwościach jest, więc stwierdziałam, że to to dostarczone przez Joomla i zwyczajnie prawym klawiszem myszy wchodze w zmień nazwę i robię z tego .htaccess
We właściwościach próbowałam coś patrzeć czy coś się da z nazwą zrobić, ale raczej niczego się nie dopatrzyłam.

kurtz
25-07-2011, 09:49
nie do końca rozumiem w jaki sposób windows stworzył ci [ tą metodą ] plik .htaccess

nie mogę załączyć tu na forum tego pliku, ale w notepad++ edytuj plik htaccess.txt nic w nim nie ruszaj, wybierz w menu "zapisz jako", nazwij go .htaccess, a na dole w rozszerzeniach plików [ menu rozwijane ] wybierz "all types".

// zapisz !!!

shadora
25-07-2011, 10:19
Szok!
Dziękuję, dziękuję, dziękuję!!!
Działa:)
Już kiedyś robiłam na cba.pl takie testowe joomlowe strony i też z tym miałam problem - czasem się udawało czasem nie - ale to czyjś darmowy serwer, więc uznałam, że czas sprawdzić czy coś się uda zrobić na swoim własnym.
Jeszcze raz bardzo dziękuję!
You've made my day!

kurtz
25-07-2011, 10:23
specjalnie skonfigurowane narzędzie dla joomla!, to nie to samo co serwer fizyczny.

warto o tym pamiętać. :mrugam:

shadora
25-07-2011, 10:29
Tego jeszcze nie rozumiem, ale myślę, że wszystko w swoim czasie. Jeśli uda się tą stronę zrobić to na bank z przenoszeniem bedą problemy, ale o tym będę myśleć gdy przyjdzie na to czas.
Jeszcze raz dziękuję.