PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki edytor? - opinie



wojnest
23-07-2011, 16:30
Witam,
szukam edytora WYSIWYG, który jest wygodniejszy i ładniejszy niż TinyMCE.

Zastanawiałem się nad CKEditor-em ale nie odpowiada mi jego licencja, teoretycznie przy komercyjnym zastosowaniu będę musiał publikować kod źródłowy mojej strony a nie chcę płacić żeby korzystać z innej licencji.

Jakie są inne edytory spełniające moje wymagania?

Winnetou
23-07-2011, 17:07
Jak dla mnie jest tylko jeden słuszny edytor :)
http://www.softdesign-studio.pl/cms-joomla/redagowanie-tresci/279-jce (http://www.softdesign-studio.pl/cms-joomla/redagowanie-tresci/279-wizualny-edytor-jce)

wojnest
23-07-2011, 17:33
A wracając do CKEditora, jak mam rozumieć udostępnianie kodu źródłowego swojej strony(aplikacji) w przypadku użycia tego programu przecież Joomla i wszystkie bezpłatne komponenty mają udostępnione kody źródłowe?

PeFik
23-07-2011, 20:15
to że musisz zgrać cały serwis na CD i wysłać do producenta wraz z podaniem pinu do karty kredytowej, a i nie zapomnij o podaniu numeru karty aby mogli pobrać max kwotę :lol:

Ściągnij sobie JCE i przestań marudzić, a jak dołożysz kilka euro i dostaniesz super dodatki.

kurtz
24-07-2011, 11:40
A wracając do CKEditora, jak mam rozumieć udostępnianie kodu źródłowego swojej strony(aplikacji) w przypadku użycia tego programu przecież Joomla i wszystkie bezpłatne komponenty mają udostępnione kody źródłowe?

i właśnie tak masz rozumieć. nie wiem do, którego artykułu umowy odnosisz się w tej chwili, ale jckeditor zrealizowany jest na licencji gpl 2.0 przy czym komercyjne wykorzystanie pluginu realizowane jest przez subskrybcję, która w przypadku licencji gpl jest oczywistą pro - formą w postaci dostępu do repozytoriów i wsparcia.

można jedynie dorozumieć, że plugin powstał w oparciu o licencję komercyjną cksource closed distribution license - cdl [ w tym wypadku w wersji oem - royality free ], która zdjęła z autora jckeditor'a pewne ograniczenia wynikające z licencji wydawanych stronom bezpośrednio, czyli cksource federico knebben, a tobą. w tym wypadku te warunki nie obowiązują, ponieważ jckeditor został wydany na tej samej licencji co joomla! i obowiązującą jest umowa gpl v.2 - także te warunki, które wynikły bezpośrednio pomiędzy open source matters, a tobą.

//bynajmniej dziwna odpowiedź rzekomego prawnika.

wojnest
25-07-2011, 21:58
Zdecydowanie najbardziej odpowiadałby mi CKEditor, czy moglibyście mi wyjaśnić na jakich zasadach można go wykorzystać w komercyjnych portalach?
Nie znam się na typach licencji znam tylko ogólne ,,zarysy" a myślę że wielu osobom to się przyda. Czy wykorzystanie programu(jaki interfejs do Lyftenbloggie i do pisania artykułów) w portalu na, którym zamierzam zarabiać dzięki reklamie ewentualnie płatnym usługom np. wpis do katalogu, można uznać za użytek komercyjny taki jaki jest opisany na stronie producenta?
Pozdrawiam

zwiastun
25-07-2011, 22:37
CKEditor jest wydany na licencji GPLv2. Określenie non-commercial na JED (w Centralnym Katalogu Rozszerzeń Joomla!) oznacza, że rozszerzenie jest bezpłatne - nic więcej!

wojnest
26-07-2011, 14:01
Ale chodzi mi przede wszystkim o to co jest napisane na stronie producenta: http://ckeditor.com/license Dlatego jestem taki dociekliwy, ponieważ nie chcę łamać licencji.

zwiastun
26-07-2011, 14:21
Ale czego ta "dociekliwość" dotyczy? Fakt, że edytor jest udostępniany na potrójnej licencji nie ma dla Cię większego znaczenia. Nie korzystasz bowiem bezpośrednio z edytora, ale z jego wydania dla Joomla! Licencja CDL jest przeznaczona dla rozwiązań komercyjnych, które nie mogą skorzystać z licencji Open Source.

wojnest
26-07-2011, 18:51
Dzięki za wyjaśnienie.

Pozdrawiam

Ligeiro
19-07-2012, 18:38
Trochę odświeżę temat z małym problemem: Korzystam z JCE w J! 1.5, potrzebny mi był do umieszczania skryptów z google oraz youtube. Tylko mam problem, nie wiem czy to norma: kiedy wszystko edytuję w kodzie (przy pomocy opcji Toogle Editor) wszystko cacy ale po ponownym wciśnieciu w/w opcji (pojawia się edycja bardziej designerska, linki dedykowane do youtube, skrypty znikają, są czyszczone po ponownym obejrzeniu kodu w HTML ? Nie wiem co jest przyczyną.

PeFik
19-07-2012, 18:50
Opcja czyszczenia kodu w JCE, czyż nie. Zobacz opcje konfiguracyjne. Albo po prostu skorzystaj z pluginów typu custom code.

Ligeiro
19-07-2012, 20:09
Dzięki ponownie. Znalazłem opcję w menu głównym Czyszcsenia kodu jak i w profilach ale guzik dało. W końcu zastosowałem się do polecenia ostatniej opcji i wgrałem plugin Artof Editor, wszystko teraz działa bez zarzutów!