PDA

Zobacz pełną wersję : Elastyczny formularz, arkusz kalkulacyjny



frater
24-07-2011, 16:31
Witam!
Szukam komponentu, będę wdzięczny jeżeli ktoś poleci mi sprawdzony przetestowany komponent, lub podeśle link na JEDa, sam niczego nie znalazłem.

Komponent który szukam to wzór arkuszu kalkulacyjnego.
Każdy użytkownik który zaloguje się na mojej witrynie zakłada swoją "teczkę" i umieszcza w niej swoje prywatne dane do których nie ma nikt inny dostępu. Dane może zmieniać, zostają one zapamiętane, zawsze może do nich wrócić.
Dane jakie są tam do wypełnienia ustalam ja jako administrator.
Mile widziane, aby w komponencie były statystki.

Zilustruje to przykładem
1. Użytkownik loguje się na moja stronę.
2. Przechodzi do odpowiedniej zakładki komponentu (którego szukam)
3. Po otwarciu wyskakują mu różne pola (pola narzucam ja) które ma do uzupełnienia np.
dochód roczny brutto:
bilans ostaniach 2 miesięcy:
ilość posiadanych faktur w czerwcu:
itp.

Myślę, że każdy zrozumiał.
Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam :D

frater
25-07-2011, 17:52
Widzę, że nikt nie jest w stanie mi pomoc, sam szukałem i takiego komponentu na wzór prywatnego notatnika nie znalazłem.

Postanawiam więc napisać własny komponent - nigdy tego nie robiłem i mam problem.
Sam formularz i zapisywanie do bazy danych informacji wprowadzonych przez użytkownika jest banalne.
A co zrobić aby połączyć ten komponent z panelem logowania?
tak aby każdy użytkownik po zalogowaniu otwierał tylko i wyłącznie swój zeszyt?

Gall Anonim
25-07-2011, 20:58
Użyć Joomla 1.7 i komponentu GoldFormer (komercyjny)

frater
25-07-2011, 22:03
GoldFormer?
na pewno dobrze napisałeś?
nic takiego nie widać...
tu (http://www.google.pl/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=GoldFormer#sclient=psy&hl=pl&source=hp&q=GoldFormer+joomla+&pbx=1&oq=GoldFormer+joomla+&aq=f&aqi=&aql=1&gs_sm=e&gs_upl=72256l72256l4l72514l1l1l1l0l0l0l0l0ll0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=e81f2d50c892fa3c&biw=1366&bih=641)
ani tu (http://extensions.joomla.org/search?q=GoldFormer)

Gall Anonim
25-07-2011, 22:09
No dobra niech będzie - mea culpa
SmartFormer Gold
a tu jest akurat jako trzeci wynik (http://www.google.pl/search?sclient=psy&hl=pl&source=hp&q=GoldFormer+joomla+&pbx=1&oq=GoldFormer+joomla+&aq=f&aqi=&aql=1&gs_sm=e&gs_upl=72256l72256l4l72514l1l1l1l0l0l0l0l0ll0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1366&bih=641&cad=h)
Pzdr

frater
26-07-2011, 17:27
Ciekawe...SmartFormer Gold to komponent do tworzenia komponentów
mam dwa pytania odnośnie niego
1. Czemu jak modyfikuje jakiś moduł to w edytorze jest wszystko ok, ale gdy go zapisuje moduł na stronie nie zmienia się?
2. Jego licencja. Mogę stworzyć moduł w czasie trwania licencji i z niego korzystać po wygaśnięciu licencji?

Gall Anonim
26-07-2011, 20:32
SmartFormer Gold nie służy do tworzenia komponentów tylko wszelkiego rodzaju formularzy i ich odniesień do bazy danych. Licencja opiewa na wykorzystanie w konkretnych ilościach witryn - czas określany przy zakupie - to czas przez jaki można ściągać aktualizacje.
Proszę dokładnie czytać licencje.
Pzdr