PDA

Zobacz pełną wersję : sobipro - ustawienia szerokości



fenix75
24-07-2011, 19:21
Przygotowuję stronkę która ma być katalogiem, i pracuję nad jej wyglądem a dokładniej nad wyglądem komponentu sobipro. W ustawieniach komponentu możemy ustawić ile ma nam wyświetlać kolumn w katalogu i w ilu kolumnach ma się wyświetlać wpis vcard.
Ustawiłem sobie dla katalogu 3 kolumny i dla vcard 2 kolumny, okazało się że całość jest przesunięta do lewej strony. za pomocą firebuga znalazłem takie pozycje
<div class="spEntriesListCell" style="width: 45%;"> - (vcard)
<div class="spCatListCell" style="width: 28.3333333333333%"> - (kategorie )
sprawdziłem że można te dane "podrasować" i z 45 mogę zmienić na 49%, a z 28,33 na 31%.
Dzięki temu całość była by ładnie wyśrodkowana, ale gdzie można to zmienić? Długo szukałem, przejrzałem też część kodu, ale skapitulowałem, może ktoś z was szukał podobnego rozwiązania.

ekumi
25-07-2011, 08:26
Firebug prawdopodobnie podpowiedział Ci nazwę pliku css, w którym możesz dokonać potrzebnych Ci zmian.

fenix75
25-07-2011, 09:24
masz rację firebug wskazał mi plik css tylko że w tym pliku nie ma tych danych, generalnie to są jakieś ustawienia w przeliczniku. Dla testów zmieniłem wartości i katalog wyświetlał mi cztery kolumny wtedy wartość była nie 28,33% tylko 20%, i analogicznie w vcard zamiast dwóch ustawiłem trzy kolumny wyświetlania i wtedy wartość zamiast 45% zmniejszyła się do 28,33%.
Z tego co widać to nie jest stała którą mogę zmienić w css, to musi być gdzieś w kodzie.