PDA

Zobacz pełną wersję : VirtueMart - problem z wieloma walutami - wyświetlanie symbolu aktualnej waluty



gregm
25-07-2011, 16:01
Witam

Zaczynam przygodę z VM i mam mały problem. Szukałem rozwiązania cały dzień, niestety bezowocnie.

Mój VM ustwiony jest tylko jako katalog (jeżeli to ma znaczenie). Używam dwóch walut PLN i EUR, tzn. część towarów ma ustawione ceny w PLN a część w EUR.
Problem tkwi w tym że z frontendu widzę wszędzie cenę w PLN, kiedy wpiszę w EUR to mi przelicza automatycznie na PLN. W backend jest wszystko ok, tam gdzie mają być PLN są PLN a gdzie EUR tam EUR (no i oczywiście widzę również symbole tych walut).

Moje pytania:
1) jak wyłączyć automatyczne przeliczanie na zł ?
2) jak wyświetlić na frontend symbol waluty?

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi.
===========================================

Wyniki moich poszukiwań i rozważań:
Co prawda można ręcznie modyfikując pliki komponentu wyłączyć automatyczne przeliczanie a nawet dodać symbol waluty. Rozwiązania jednak nie polecam!
Sprawa się rypnie gdy wypróbujesz np. sortować produkty po cenie. VM przy sortowaniu nie bierze pod uwagę waluty a jedynie liczbę która jest wpisana w polu cena. Przez co prawidłowe sortowanie przy użyciu kilku walut jest niemożliwe. Przypuszczam że problem z sortowaniem to tylko jeden z mankamentów...

PS.: Dalszych postów już nie czytaj, nic więcej się nie dowiesz...

kurtz
25-07-2011, 17:12
to skoro ją dopiero zaczynasz, to radzę dobrze. zakończ. trupa się grzebie !

palyga007
25-07-2011, 17:14
@kurtz
No z tym trupem to może lekka przesada, chociaż przyznaję że sam odchodzę już od VM.

kurtz
25-07-2011, 17:16
trup. i to jeszcze taki, który strzela se złotego strzała. to jak mam go nazwać inaczej ? denat ? ofiara ?

palyga007
25-07-2011, 17:19
Ja myślę, że on leży na stole i lekarze próbują reanimacji.. chociaż być może trochę już na nią za późno.

kurtz
25-07-2011, 17:20
e tam lekarze. znachorzy :P

palyga007
25-07-2011, 17:22
A pamiętasz film "Znachor" :;p

kurtz
25-07-2011, 17:23
z tym, że znachor był lekarzem, a nie konowałem ;)

// pamiętasz, tego "lekarza", który go oskarżył ?

palyga007
25-07-2011, 17:32
ale on nie był znachorem... :D
Dobra bo się off top robi..

Nie sądziłem, że kiedyś w tej sprawie przyznam Ci rację, ale przed VM już raczej przyszłości nie ma.

kurtz
25-07-2011, 17:35
wyobrażasz sobie ilu ludzi, przez ciebie szuka teraz "znachora" na filesonic'u ?

:lol:

gregm
25-07-2011, 22:21
Dzięki za wszystkie merytoryczne odpowiedzi, dużo wniosły do mojego problemu...

A tak poważnie to ma ktoś jakiś pomysł?

PS: jest obecnie jakiś lepszy komponent sklepu do Joomli?

Jdwind
25-07-2011, 22:23
Że tak delikatnie się zapytam, na co się "przełączacie" Panowie? JoomShopping czy cuś innego? Powiem szczerze, że VM fajnie i łatwo się konfigurował i dostosowywał, no i można było samemu w nim wiele zrobić (dużo rozwiązań jest w sieci).

palyga007
25-07-2011, 22:34
@gregm

Gdyby kolega nie zauważył to konkluzją naszej dyskusji jest: "Porzuć VM bo inaczej chyba kiepsko na tym wyjdziesz".

Jest kilka innych propozycji wystarczy odwiedzić JED. Z resztą swego czasu na tym forum był poruszany temat "zastępstwa" tego komponentu innym.
Wątek rozpoczęty przez użytkownika @Gall Anonim.

gregm
25-07-2011, 23:45
Problem w tym że rozpocząłem tą przygodę z wysokiego C, czyli wziąłem zlecenie na realizację strony razem z katalogiem produktów (w Joomli mam 2letnie doświdczenie lecz w VM dopiero startuję). Baza VM już jest wypełniona produktami i wszystko skonfigurowane.... problem z walutami to ostatni bariera aby to zlecenie zamknąć...

nocny_stroz
03-08-2011, 07:44
mógłbyś skrótowo wskazać które pliki edytować w celu wyświetlania dwóch rodzajów cen?

gregm
03-08-2011, 10:09
Jeżeli chcesz wyświetlić cenę netto i brutto, looknij na:
http://www.virtuemart.pl/forum/viewtopic.php?t=2471

Jeżeli chodzi ci o dwie waluty to w konfiguracji VM możesz wyłaczyć przeliczanie walut (teraz nie pamiętam gdzie)
a później w samemu pobawić się żeby wyświetlało znak waluty na liście produktów i\lub na karcie prduktu.

Za listę produktów opowiada plik:
components\com_virtuemart\themes\default\templates \browse\includes\browse_listtable.tpl.php

Za kartę produktu:
components\com_virtuemart\themes\default\templates \product_details\flypage.tpl.php

Na marginesie: Powyżej podałem domyślne pliki VM, możesz je zmienić w konfiguracji VM.

Powodzenia

nocny_stroz
04-08-2011, 10:04
Dzieki za odpowiedz niemniej nie wszystko wyjaśnia ponieważ z tego co widzę to nie da się przełącznikiem wyłączyć przeliczania walut tylko można w konfiguracji wybrać plik obsługujący konwersję walut, podejrzewam więc, że trzebaby go skopiować i edytować. Szablony kategorii i produktu zawierają tylko zmienną product price. Jak znajdę czas to skończyć to podam szczegóły.