PDA

Zobacz pełną wersję : wczytywanie obrazków



hommini
07-01-2006, 11:06
Witam.
Próbuję wczytać do galerii obrazki .jpg nie przekraczające 50 Kb. Niektóre się wczytują normalnie a przy niektórych wywala np. "niepoprawny format, 2 pliki wczytano pomyślnie" i zamiast żądanego obrazka pojawia się jakiś zupełnie inny, którego nawet nie było w tym katalogu. Strasznie dziwne. Wszystko przy domyślnych ustawieniach komponentu.
Ma ktoś może jakiś pomysł ?:confused:
Z góry dzięki za pomoc.

przedspożyciem
15-01-2006, 19:34
Nie wiem, dlaczego masz tego rodzaju problemy. Po zainstalowaniu JAVA, pliki wczytuję zwykle metodą Drag n Drop i wszystko jest O.K. Ciekawa sytuacja jest, gdy chcę usunąć jakieś obrazki z już zestawionej galerii. Gdy wcześniej jeszcze dodatkowo uporządkuję zdjęcia, np. alfabetycznie (Settings, Media), to po usunięciu kilku znikają nie te, które delejtuję.

hommini
15-01-2006, 20:00
Ja też nie wiem czemu tak jest, może wersja finalna będzie lepsza. Można z tym żyć. Przeważnie wczytuje dobrze, ale czasem właśnie tak się dzieje i to trochę wkurzające. Poza tym widzę, że nie tylko mnie spotykają niespodzianki.

To nie jedyny problem. Właśnie odkryłem kolejnego bubla, chyba że się mylę.Zrobiłem galerię, dodałem zdjęcia ale pojawił się problem z opisami. Otóż z niewiadomych przyczyn są one urywane w połowie (opisy są dosyć długie) a chciałbym, żeby były całe. Dziwne troszkę. Nie znalazłem nigdzie w konfiguracji ustawiania długości opisu. Ma ktos może jakiś pomysł.

przedspożyciem
16-01-2006, 08:40
Tak, ale wersja finalna miałaby być kiedy? Kolejna niedogodność jest taka. Kilka galerii w danej kategorii, jak zlikwidować ten pierwszy slajd je zwiastujący?

zwiastun
16-01-2006, 13:26
A kto Ci ma odpowiedzieć, kiedy?
Chyba, że to pytanie retoryczne.
Zoom nie jest jedyną galerią dla Joomla. To, co Tynazywas niedgodnością, dla innych jest OK. Chcesz zmian w komponencie, pisz do autora. Chcesz się dowiedzieć kiedy następna wersja, pisz do autora. Chcesz innych rozwiązań, sprawdź inne galerie

hommini
19-01-2006, 10:14
Może jednak wie ktoś jak zwiększyć długość opisu > patrz wyżej. Nadal nie wiem dlaczego długie opisy są ucinane w pewnym momencie.