PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Download - błędy po instalacji



kokosz_mk
26-07-2011, 23:01
Witam.

Zainstalowałem komponent Phoca Download v 1.3.9 i odbyło się to bez problemów.
Niestety komponent jest praktycznie bezużyteczny, ponieważ każda z funkcji zgłasza błąd Mysql.
O co chodzi ??

z góry dzięki za pomoc

Gall Anonim
27-07-2011, 01:03
Pewnie o hosting - więcej danych i link

majki
27-07-2011, 01:44
mało informacji.

ale na pierwszy rzut oka przychodzi mi do głowy jedna sytuacja:
dla innego komponentu z phoca.cz (Phoca Maps) też miałem problem z instalacją.
okazało się, że należało wyedytować kod instalacyjny SQL - zmienić TYPE na ENGINE

Gall Anonim
27-07-2011, 01:53
No właśnie,
ponieważ odnosi się to do oprogramowania serwera :)
Np. Tak się dzieje na home.pl

kokosz_mk
27-07-2011, 07:42
Myślę, że link nic nie da, bo komponent na razie odinstalowałem, mimo to podaję: erp-portal.pl (http://erp-portal.pl)
Czytałem, że były problemy na home.pl, mój serwis jest postawiony na group5.pl, może chodzi o to samo.
Przeglądałem kody instalacyjne, bo gdzieś również znalazłem informację o podmianie TYPE na ENGINE, ale nic sensownego
nie zauważyłem. Może więcej szczegółów poproszę.

majki
27-07-2011, 10:59
okey, to opisz nam na czym utknąłeś.
bo to co napisałem wcześniej tyczy się sytuacji, gdy w ramach instalacji nie zostaną utworzone tabele w bazie. stąd potrzeba edycji instalacyjnego SQL (zmiana na ENGINE) i podmiana do paczki instalacyjnej (tak ja to zwykle robię) lub ręcznie z phpmyadmin wywołanie pominiętego zapytania.

kokosz_mk
27-07-2011, 11:39
okey, to opisz nam na czym utknąłeś.
bo to co napisałem wcześniej tyczy się sytuacji, gdy w ramach instalacji nie zostaną utworzone tabele w bazie. stąd potrzeba edycji instalacyjnego SQL (zmiana na ENGINE) i podmiana do paczki instalacyjnej (tak ja to zwykle robię) lub ręcznie z phpmyadmin wywołanie pominiętego zapytania.

Prawdopodobnie o to właśnie chodzi. Widziałem, że brakuje tabel z pliku instalacyjnego. Będę wdzięczny za sprawdzonego tutoriala :)

majki
11-08-2011, 21:32
dla potomnych opisałem na szybko rozwiązanie na swoim blogu:
SQL syntax error - błąd pojawiający się przy instalacji dodatków (http://blog.zyjespox.com/web-development/joomla/51-sql-syntax-error-blad-pojawiajacy-sie-przy-instalacji-dodatkow)
akurat w moim art. jest info nt. PhocaMaps, ale to raczej nie problem - Wydaje mi się, że dla wszystkich komponentów z rodziny Phoca.cz rozwiązanie będzie identyczne.

kokosz_mk
15-08-2011, 20:14
Dzięki bardzo za odpowiedź, ale obawiam się, że jednak to nie pomogło. W pliku instalacyjnym jest już wszystko poprawione, instalacja jest bez problemu, a mimo to po instalacji nie można nic skonfigurować, bo wywala błędy.
Np wchodząc w ustawienia mam komunikat:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xxx/domains/xxx/public_html/administrator/components/com_phocadownload/views/phocadownloadset/tmpl/default.php on line 14
xxx to oczywiście nazwa konta i domeny na hostingu.

majki
31-08-2011, 10:53
to proponuję otworzyć do edycji ten plik default.php i zobaczyć co kryje się w linijce nr 14 :)