PDA

Zobacz pełną wersję : Joom gallery - przycisk share pod każdym obrazkiem w galerii.



Qbaz
27-07-2011, 00:26
Witam,
Chciałbym dodać przycisk "share on facebook" pod każdym obrazkiem w widoku kategorii.
Nie wiem za bardzo jak to zrobić, zupełnie nie mam pomysłu.

Żeby to lepiej zobrazować zapraszam na stronę www.gifmix.pl (http://www.gifmix.pl). Jak widać na głównej stronie wyświetla się 5 gifów, chciałbym pod każdym z nim dodać przycisk share.

Czy jest to możliwe? Jak osiągnąć taki efekt?

Jeszcze jedna sprawa, aby nie zakładać nowego tematu. Może mi ktoś podpowiedzieć czemu nie wyświetla się ten obrazek obok adresu strony? Plik favicon jest w folderze.

Pozdrawiam, Qbaloz

Gall Anonim
27-07-2011, 01:01
Favicon - musi być w formacie ico i zrobiony jako ico a nie gif i przemianowany - może być w root i z automatu przeglądarka powinna widzieć.

Qbaz
01-08-2011, 12:41
Odświeżam, może ktoś pomóc z przyciskiem share?

headge
01-08-2011, 14:11
Co prawda nie wiam jak działa fejsbuk bo jego fanem nie jestem ale możesz spróbować w ten sposób:
korzystając z pozycji mudułów jakie są stosowane w widoku szczegółowym joomgallery, czyli jg_top, jg_btm, jg_detailbtm, jg_detailpane możesz np wklepać w wybranym miejscu w pliku views/category/tmpl/default_images.php:

<?php if($this->params->get('show_btm_modules', 0)): ?>
<div class="jg_btmmodules">
<?php foreach($this->modules['btm'] as $module): ?>
<div class="jg_btmmodule">
<?php echo $module->rendered; ?>
</div>
<?php endforeach; ?>
</div>
<?php endif; ?>
po czym ściągasz jakiś moduł do fejsbuka i w tym przykładzie publikujesz go w pozycji jg_btm po czym przypisujesz go do kategorii (w przeciwnym wypadku pokaże się również w widoku szczegółowym na dole).
Rób to wszystko na katalogu html templatki bo następna wersja joomgallery ma mieć funkcje społecznościowe.

Qbaz
02-08-2011, 17:23
Przycisk się dodaje, ale niestety gdy biorę share daje on link do całej strony głównej, a nie do danego obrazka. Da się to jakoś rozwiązać?
Kiedy wyjdzie następna wersja joomgallery? Wiadomo coś na ten temat?

maisa
03-08-2011, 02:17
polecam np mod_facebookshare oraz ten artykuł (http://www.en.joomgallery.net/documentation/common-information/module-positions.html)

Qbaz
03-08-2011, 11:33
Tylko to nie daje mi takiego rozwiązania, albo nie za bardzo mi to wychodzi. Te 4 podstawowe pozycje z tego artykułu nie pomagają.