PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja komponentow



zizek
15-11-2006, 13:10
Witam
mam taki problem - zainstalowalem Joomla 1.0.11+Admin-pl i nie moge zainstalowac zadnego komponentu - zglasza problem, ze nie moze utworzyc katalogu w "components". Jest to spowodowane najprawdopodobniej ustawieniem serwera - safe_mode: on. Rozmawialem z administratorem serwera i powiedzial, ze on globalnie nie moze mi tego przestawic ale moge sam sobie to zrobic wgrywajac na serwer plik php.ini zawierajacy odpowiednia komende. Tak tez zrobilem - faktycznie zmieniaja sie dzieki temu ustawienia safe_mode, ale tylko w obrebie 1 katalogu w ktorym znajduje sie php.ini. I moje pytanie - do jakich katalogow musial bym wgrac ten php.ini zebym mogl instalowac komponenty? Czy jest to wogole w ten sposob mozliwe?
Probowalem to troche obejsc instalujac zintegrowana wersje jommli - Joomla Power Edition 1.0.11b - zeby miec od razu system z komponentami - ale niestety tu pojawia sie problem inny - przy probie dodania w main_menu nowej pozycji wyskakuje mi taki blad
on line /mnt/kw2/07/255/00000008/htdocs/administrator/includes/menubar.html.php"Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 16896 bytes) in 489"Jak ktos wie co mozna z tym zrobic to prosze o pomoc.

stone
15-11-2006, 22:47
Błąd przy PE jest troszkę dziwny, nie spotkałem się jeszcze z takim błędem przy PE a już napewno nie wtym miejscu.
A czy na czystej instalacji Joomli też masz taki problem?

zizek
16-11-2006, 07:11
Wiec tak - jesli instaluje jommle ta noramlna - bez dodatkow - wszystko chodzi pieknie, zadnych bledow jedynie tych komponentow za nic nie idzie doinstalowac.
A jak instaluje PE - cala instalacja cacy bez najmniejszego bledu, wszysto smiga oprocz mozliwosci dodawania w main_menu nowych pozycji. Co najlepsze instniejace pozycje w main_menu moge bez najmniejszego problemu edytowa - blad pojawia sie tylko przy probie dodania nowej pozycji.
Droban poprawka - blad wyglada dokladnie tak"
"Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 16896 bytes) in /mnt/kw2/07/255/00000008/htdocs/administrator/includes/menubar.html.php on line489"
Sorki ale za pierwszym razem przy wklejaniu cosi go pocielo.

stone
16-11-2006, 13:58
Nadpisz cały katalog administator z najnoszej paczki z joomla.pl i zobacz czy pomoże

zizek
16-11-2006, 14:49
Pomoglo ale czesciowo. Tzn. nadpisalem jak radziles calego administratora z paczki joomli z joomla.pl i menu juz dziala poprawnie ale niestety stracilem przez to mozliwosc wejscia w ustawienia komponentow. Mialem razem z PE zainstalowany joomla xplorer zoom media gallery. Wprawdzi linki do nich wyswietlaja sie w menu komponenty, ale po kliknieciu na nie nie wchodzi do komponentow tylko wraca do strony startowej admina.
Tak mysle, że pewnie wylecialy z poprzednim adminem pliki do nich - jestes moze w stanie powiedziec mi ktore musial bym spowrotem wrzucic? Czy wogole jest to mozliwe?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oki, więc powalczylem jescze troche z tym administratorem i zrobilem tak ze wzialem administratora z jommli z joomla.pl i podokladalem do niego rzeczy potrzebne do obslugi komponentow (zoom media gallery i xplorera) tak troche na chybil trafil i trafilem - dziala.
Wielkie dzieki dla Stone'a za pomoc.
Pozdrawiam