PDA

Zobacz pełną wersję : joomla stworzenie nowej grupy



kiszkar
15-11-2006, 15:55
mam takie pytanie ; jak stworzyc grupe w joomla w której mogłbym określic dostep do poszczególnych opcjii..

2 pytanie jak administratorowi uniemozliwic wejście do panleu admina?

zwiastun
15-11-2006, 17:42
Odpowiedź na 1. pytanie brzmi w skrócie JACL i rozwijać nie będę, bo drugie pytanie wskazuje, że jeszcze przez jakiś czas do niczego Ci taka odpowiedź nie posłuży.
Odpowiedź na 2. pytanie: założyć mu konto!

kiszkar
15-11-2006, 19:43
Odpowiedź na 2. pytanie: założyć mu konto! sorki ale jaja se robisz ?
wiesz dlaczego pytam o tego administratora ? ponieważ tylko wtedy jak dam jakiemuś userowi administratora na joomla 1011 to tylko w ten sposób moge dac mu moderacje na forum joomlaboard 1.13 , inaczej nie moge bo wyskakuje bład ( juz ten problem opisałem w moim poście administracja składnikami - zresztą nikt nie potrafi mi odpowiedziec na tamto pytanie)

tak więc wracając do tego tematu : nie chce żeby zwykły user wbił mi do panelu admina , jak mu dam uprawnienia admina , chcem tylko żeby moderował na forum.

a co do grup to można zrobic takie coś w joomla 1011 ? , że stwarzam sobie grupe np: klanowicze . wrzucam do niej userów którzy nalerza do tego klanu i ustawiam sobie uprawnienia dla tej grupy ? jak tak to jak to zrobic ?

prosze o pomoc