PDA

Zobacz pełną wersję : Title,autor,date w jednej lini



klavius
28-07-2011, 05:34
Witajcie!:)

Mam coś takiego:
http://img580.imageshack.us/img580/8109/dataa.png

A chciałbym aby to wszystko było w 1 lini ... Mecze się z tym już trochę próbowałem to
zrobić za pomocą styli css, udaje się lecz pomiędzy tytułem a treścią newsa robi się jakieś
40-60px odstępu mógłby mi ktoś powiedzieć w jaki sposób mam to zrobić?z Góry dzięki:up:


P.s korzystałem z http://www.madver.pl/joomla-ciekawe-rozwiazania/autor-i-data-utworzenia-w-jednej-linijce-template-overrides.html

Robster
28-07-2011, 10:45
Nic nie czytacie, kompletnie nic. Tyle materiałów w sieci na ten temat, a ludzie dalej klepią swoje - nadpisywanie szablonem (http://robertmatuszewski.pl/blog/joomla/nadpisywanie-szablonem-template-overrides/).

klavius
28-07-2011, 12:19
Ale ja miałem podobny poradnik , zrobiłem tak jak napisane.. I dalej nic.

P.s w końcu znalazłem w poradnikach jest o html/com_content/article/default.php
a trzeba szukać to we frontpage, bynajmniej u mnie to podziałało.

Robster
28-07-2011, 14:00
Kolego wszystko jest dobrze napisane, tylko ty czytasz wszystko wybiórczo zamiast się przyłożyć do roboty. Joomla! ma szablony, dla różnych widoków w content, więc twoja zmiana spowodowała tylko inne wyświetlanie na stronie głównej w pozostałych widokach wszystko pozostało bez zmian.
Zresztą napisałem to w kursie, ale pewnie wstępu teoretycznego nie przeczytałeś.

maj_ka
29-11-2011, 23:13
rozumiem, że podobnie jest ze zmianą położenia podpisu z nad na pod artykułem? przeszukałam forum i efekty wyników marne - znajduję o podpisie w stopce a nie w artykule czyli zupełnie nie ten temat... więc zabrałam się za uzupełnianie wiedzy z zakresu nadpisywania :) jakoś do tej pory miałam najwyraźniej proste przypadki że mnie to ominęło:)

a_m
29-11-2011, 23:51
a tak dokładniej to o co koleżance chodzi? przeniesienie autora na dół artykułu?

maj_ka
29-11-2011, 23:59
dokładnie o to

a_m
30-11-2011, 00:06
masz coś w katalog_szablonu/html/com_content/article?

maj_ka
30-11-2011, 01:23
index.html i modules.php mam bezpośrednio w katalog_szablonu/html
poza tym nic więcej.
tworzyłam w myśl wskazówek Robstera .../html/com_content/article i do niego wgrałam default.php po przeróbce - bo tak zrozumiałam wskazówkę . niestety albo źle zrozumiałam albo źle przesunęłam kod bo zmian nie zauważyłam

a_m
30-11-2011, 01:30
katalog - ok, plik - ok; pokaż co masz w tym pliku, może ktoś przestawi

maj_ka
30-11-2011, 01:37
uważam że ten fragment ze środka należy dać na koniec przed ostatni div:

<?php if ($params->get('show_author') && !empty($this->item->author )) : ?>
<dd class="createdby">
<?php $author = $this->item->author; ?>
<?php $author = ($this->item->created_by_alias ? $this->item->created_by_alias : $author);?>

<?php if (!empty($this->item->contactid ) && $params->get('link_author') == true):?>
<?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_WRITTEN_BY' ,
JHTML::_('link',JRoute::_('index.php?option=com_co ntact&view=contact&id='.$this->item->contactid),$author)); ?>

<?php else :?>
<?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_WRITTEN_BY', $author); ?>
<?php endif; ?>
</dd>
<?php endif; ?>


czyli umiescic to powyzsze za fragmentem:

<?php echo $this->item->event->afterDisplayContent; ?>

Bazyl
30-11-2011, 01:51
Witaj,

Sprawdź. Jak nie to przenieś, i sprawdź :)

maj_ka
30-11-2011, 01:57
zrobiilam to zanim napisalam post i nie widzialam zmian. na wszelki wypadek zrobilam to teraz ponownie i nadal nie widze:( autor jest nadal nad tekstem a nie na samym koncu :/

xvidasd
13-02-2012, 23:17
Przypomnę temat bo od kilku dni się z tym męczę - cały problem polega na tym, że mam Joomlę 2.5 i wszelkie opisy w sieci na tą wersję nie działają. Znam się trochę na skryptach tylko za nic nie mogę wytropić pliku odpowiedzialnego za wyświetlanie tych informacji na głównej...

components/com_content/views/article/tmpl/default.php - mogę go nawet skasować - a i tak strona wyświetla się normalnie. Czyżbym więc miał nadpisane szablonem? Nie - w katalogu
templates/mojatemplatka/html/ nie mam nawet katalogu com_content więc gdzie??

Postanowiłem złapać byka za rogi i podejść bestię z innej strony - w pliku mojej templatki:
template/mojatemplatka/css/templates.css i style.css

zmieniłem WSZĘDZIE gdzie napotkałem:
display: block;
na
display: inline;

ZERO efektu - kończą mi się pomału pomysły...

Przypominam, że to J2.5...

zwiastun
13-02-2012, 23:53
W przeglądach artykułów odpowiadają za wyświetlanie tych informacji plik blog_item.php w katalogu tmpl/category i plik default_item.php w katalogu tmpl/featured

xvidasd
14-02-2012, 09:59
W pliku blog_item.php wykasowałem wszystkie polecenia wyświetlające zmienne $autor więc logicznie rzecz biorąc gdyby to był ten plik autor na głównej nie powinien się wyświetlić prawda? Tyle, że nadal się wyświetla - wniosek? Nie ten plik...

Joomla 2.5 świeżo zainstalowane - nic nie nadpisałem szablonem dla jasności...

---------- Post dodany o 07:53 ---------- Poprzedni post był o 07:38 ----------

Widzę dwa rozwiązania tylko nie wiem gdzie:
1.wstawię: <?php echo $author; ?> zaraz za datą a w systemie ukryję autora i po sprawie tylko nie wiem w którym pliku to wstawić.
2.Skoro sposób wyświetlania autora określa klasa o nazwie :
<dd class="createdby">
to dlaczego w żadnym z plików css nie mogę znaleźć tej klasy??

---------- Post dodany o 08:59 ---------- Poprzedni post był o 07:53 ----------

Jak by ktoś kiedyś szukał rozwiązania to:
1. całą sekcję z "autorem":

<?php if ($params->get('show_author') && !empty($this->item->author )) : ?>
<dd class="createdby">
<?php $author = $this->item->author; ?>
<?php $author = ($this->item->created_by_alias ? $this->item->created_by_alias : $author);?>
<?php if (!empty($this->item->contactid ) && $params->get('link_author') == true):?>
<?php endif; ?>
</dd>
<?php endif; ?>

należy przenieść "nad sekcję z datą" a tuż po komendzie wyświetlającej datę (lub przed nią) należy dodać linijkę:
<?php echo ' / ', JText::sprintf('COM_CONTENT_WRITTEN_BY', $author); ?>
i po sprawie.

Dziękuję za pomoc.